apple-zam-teknosafari
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Apple, Türk Lirası’nda yaşanan inanılmaz değer kaybı sonrası iPhone uygulamalarında zam yaptı. Güncelleme ile birlikte 1 dolar değerindeki uygulama 17 TL olarak zamlandı.

Özellikle Aralık ayı ile birlikte Türk Lirası, inanılmaz bir değer kaybı yaşadı. Bu değer kaybı ile birlikte şirketler, sırayla zam haberlerini duyurdu. Apple, buradaki haberimizde anlattığımız gibi tüm ürünlerinde zam yapmıştı.

Gıdadan giyime zam haberleri gelirken Apple, App Store uygulamaları için de yeni zamlarını duyurdu. Yeni fiyat tarifeleri ile birlikte 1 dolar değerindeki uygulama, 17 TL fiyat etiketine sahip oldu. Tüm fiyatlara bakıldığında ortalama %50 zam yapıldı.

apple-zam-iphone-teknosafari

Apple tarafından uygulana zam, muhtemelen diğer dijital platformlar için de geçerli olacak. Benzeri durumlar, Android uygulamalardan video oyun sektörüne kadar vuracak gibi gözüküyor. En büyük değişiklik, video oyun platformu Steam tarafından bekleniyor.

Bunların yanında Apple, yeni fiyatlandırması ile birlikte uygulama içi satın alma fiyatlarında da değişikliğe gitti. Yeni tarifeler ile birlikte fiyatlar, 1 Dolar’ın 17 TL ettiği hesaplanarak uygulanmış gibi gözüküyor. Zira 1 dolar değerindeki uygulamalar, 17 TL fiyat etiketine sahip.

Apple tarafından paylaşılan tam fiyat listesi için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca uygulama geliştiriciler, istedikleri zaman App Store Connect üzerinden bireysel olarak fiyatları değiştirebilecek. Ayrıca abonelik hizmeti sunuluyorsa, halihazırda abonelerin aynı fiyat üzerinden tarifelendirilip, yeni abonelerin güncel fiyatlar ile tarifelendirilmesi seçilebilecek.

İlginizi Çekebilir:

TP-Link, yeni ağ markası Mercusys ‘i tanıttı

Getir, New York içerisinde hizmete başladı!

Tencent, yeni oyun markası Level Infinite ‘i tanıttı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz