tesla-elon-musk-teknosafari
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Tesla, tüm modellerin Türkiye’ye geleceğini açıkladı. İnternet sitesi üzerinde bulunan şarj istasyonlarının isimleri de güncellendi.

Paylaşılan bilgilere göre Tesla, tüm elektrikli otomobil modellerini ülkemize getiriyor. Yapılan açıklamaya göre şirket, 2022 yılı içerisinde tüm yapılanmasını tamamlayacak ve ürettiği 4 model ile Türkiye pazarına giriş yapacak.

Tesla otomobiller, resmi olarak Türkiye’de satılmıyor. Her ne kadar ülkemizde bazı Tesla modelleri kullanılsa da, bunların her biri yurt dışından ithal edilerek getirilmiş. Ayrıca kullanıcılar, ithal ettikleri modellerde problem yaşadığı taktirde, araçları Avrupa’da yer alan bayilere götürmek zorunda kalıyordu.

tesla-super-charge-turkiye-teknosafari

Yeni paylaşılan haberlere göre Tesla, resmi olarak Türkiye’de satışa başlayacak. Bununla birlikte internet sitesinde bulunan süper şarj (Super Charge) istasyonlarının yerlerini gösteren açıklama güncellendi. Güncellenen açıklamada İstanbul, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Edirne, Hendek (Sakarya), İzmir ve Konya şehirlerini görüyoruz.

Henüz belirtilen lokasyonlarda herhangi bir şarj istasyonu bulunmuyor. Ancak web sitede de parantez içerisinde bu lokasyonlara istasyonların yakında inşa edileceği belirtiliyor.

Bunların yanında şirketin web sitesine bakıldığında, servis merkezi ve mağazalar sayfasında henüz Türkiye başlığı yer almıyor. Ancak Tesla, öncelikli olarak şarj istasyonları gibi alt yapı kanallarının tamamlanıp, sona geri kalan işlemleri tamamladığı biliniyor.

İlginizi Çekebilir:

Yüzüklerin Efendisi dizisi ismi ve tanıtım videosu yayınlandı

Horizon Forbidden West hikaye fragmanı yayınlandı

YouTube Premium için yıllık abonelik seçeneği geldi

Crypto Browser Project Beta sürümü yayınlandı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz