btcturk-teknosafari

Türk kripto para borsası BtcTurk servislerine erişim sorunları yaşanıyor. Şirket, erişim problemleri ile ilgili Twitter üzerinden açıklama yaptı.

Yerli kripto para borsası BtcTurk, erişim problemleri ile kullanıcıları endişelendiriyor. Borsanın hem mobil uygulaması hem de internet sitesine, dün akşam (23 Ocak) 21:00’dan bu yana erişim sağlanamıyor.

Dün akşam saatlerinden bu yana yaşanan erişim sorunu ile birlikte kullanıcılar endişeleniyor. Zira kullanıcılar, kripto paraların ciddi düşüş yaşaması ile birlikte dijital varlıklarını çekmeye başlamıştı. Tam da bu aşamada yaşanan erişim problemi, kullanıcıları korkuttu. Ancak web sitede şu şekilde bir bilgilendirme penceresi yer alıyor:

btcturk-kesinti-teknosafari

Bunların yanında BtcTurk resmi Twitter hesabında “Microsoft Azure kaynaklı teknik aksaklık nedeniyle BtcTurk web sitesi ve mobil uygulamalarında erişim kesintileri yaşanmaktadır. Teknik ekibimiz ve Azure Mühendisleri konunun en kısa sürede çözümlenmesi için çalışmalarını sürdürmektedir.” şeklinde açıklamalar paylaşıldı.

Platformun kullanıcıları hesaplarına erişim sağlayamazken, sosyal medya üzerinden çok büyük bir şikayet bombardımanı devam ediyor. Yaşanan erişim probleminin ne zaman düzeleceği konusunda ise herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Ülke genelinde geçtiğimiz dönemlerde de benzeri erişim problemi sonrasında kullanıcıları mağdur eden platformlar yer almıştı. Ancak BtcTurk, gerek yaptığı bilgilendirme mesajları, gerekse de paylaşımlar ile kullanıcıların panik yapmaması için çabalıyor.

İlginizi Çekebilir:

Tüm Tesla modelleri Türkiye’ye geliyor

Battlefield 2042 tamamen ücretsiz hale gelebilir

WhatsApp sohbetleri, Android iOS arası aktarılabilecek

Temassız ödeme günlük işlem limiti yükseltildi

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz