En Çok İzlenen Netflix Filmleri
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
3 dakika

Netflix, kısa bir süre önce tüm zamanların 2020 yılında en çok izlenen Netflix filmleri listesini yayınladı. Listede ExtractionThe IrishmanBird Box ve Murder Mystery gibi dijital yayın devinin sevilen yapımlarının da yer aldığı görüldü.  

Dünya geneline hızla yayılan COVID-19 salgını, birçok ülkede sıkı karantina ve sosyal izolasyon çalışmaları yapılmasına neden oldu. Alınan zorunlu aksiyonlar; pek çok kişiyi, evde kaldıkları süreci online platformlardaki içerikleri izleyerek geçirmeye zorladı. Netflix ise kısa bir süre önce tüm zamanların 2020 yılında en çok izlenen Netflix filmleri listesini yayınladı. Söz konusu listede; ExtractionThe IrishmanBird Box ve Murder Mystery gibi dijital yayın devinin sevilen yapımlarından birçoğunun yer aldığı görüldü.  

İşte tüm zamanların en çok izlenen 10 Netflix filmi! 

En Çok İzlenen 10 Netflix Filmi

Şirket tarafından yayınlanan listeye göre, tüm zamanların en çok izlenen 10 Netflix filmi ise şu şekilde: 

1. Extraction (99 Milyon İzlenme) 

Extraction

Bu yılın Nisan ayında izleyicisiyle buluşan Extraction filminin başrolüne, dünyaca ünlü oyuncu Chris Hemsworth hayat veriyor. Filmin konusu, Bangladeş mafyasından Hindistanlı bir uyuşturucu baronunun oğlunu kurtarmaya çalışan bir ücretli asker etrafında gelişiyor.  

IMDb Puanı: 6.7 

2. Bird Box (89 Milyon İzlenme) 

Bird Box

Listede Extraction filmini, Sandra Bullock’un başrolünü canlandırdığı Bird Box takip ediyor. Korku ve gerilim türündeki filmin, platformda 90 milyona yakın izlenmesi bulunuyor. Film, bilinmeyen bir varlığın insanları kendilerini ölmeye teşvik ettiği bir dünyada 2 çocuğu ile hayatta kalmaya çalışan bir annenin başından geçenleri konu alıyor. 

IMDb Puanı: 6.6 

3. Spenser Confidential (85 Milyon İzlenme) 

Spenser Confidential

Bu yılın Mart ayında izleyici beğenisine sunulan Spenser Confidential filminin başrolünde, sevilen oyuncu Mark Wahlberg yer alıyor. Film, eleştirmenlerden olumlu yorumlar alamamış olsa da Netflix’in en çok izlenen filmleri listesinde 3. sırada oturuyor.  

IMDb Puanı: 6.2 

4. 6 Underground (83 Milyon İzlenme) 

6 Underground

The Deadpool” filmiyle tanınan Ryan Reynolds6 Underground filminin ana karakterine hayat veriyor. Yönetmen koltuğunda Michael Bay’in oturduğu filmin konusu, ölmüş numarası yapan bir teknoloji milyarderi etrafında gelişiyor.  

IMDb Puanı: 6.1 

5. Murder Mystery (73 Milyon İzlenme) 

Murder Mystery

Gerilim ve komedi türündeki Murder Mystery, platformun bu türde en çok izlenen içeriği olma niteliği taşıyor. Filmin baş kahramanlarını ise Adam Sandler ve Jennifer Aniston canlandırıyor. Yapımın ana konusu, bir New York polisi ve onun Avrupa seyahati sırasında bir cinayet vakası yüzünden kaçırılan karısı etrafında gelişiyor.  

IMDb Puanı: 6 

6. The Irishman (64 Milyon İzlenme) 

The Irishman

Oscar adaylığı bulunan filmin yönetmen koltuğunda, usta yönetmen Martin Scorcese oturuyor. The Irishman filminde, Al Pacino ve Robert De Niro gibi dünyaca ünlü oyuncular da yer alıyor. Charles Brandt’in “I Heard You Paint Houses” kitabından uyarlanan filmin konusu, 1950’li yılların gangster dünyası içerisinde gelişiyor. 

IMDb Puanı: 7.9 

7. Triple Frontier (63 Milyon İzlenme)  

Triple Frontier

Ben Affleck’in başrolüne hayat verdiği Triple Frontier filmi, listenin 7. sırasında oturuyor. Filmde; özel kuvvetler eski mensubu 5 arkadaşın; Güney Amerikalı bir uyuşturucu baronunu devirmek için tekrar bir araya gelmesi, istenmeyen bir dizi sonucu da beraberinde getiriyor.  

IMDb Puanı: 6.4 

8. The Wrong Missy (59 Milyon İzlenme) 

The Wrong Missy

Bu yılın Mayıs ayında izleyicisiyle buluşan The Wrong Missy filminin başrollerinde, Lauren Lapkus ve David Spade yer alıyor. Komedi türündeki filmin konusu, rüyalarındaki kadını Hawaii’deki şirket tatiline davet ettiğini zanneden ve yanlışlıkla kötü bir buluşma yaşadığı bir kadınla mesajlaştığını çok geç fark eden Tim karakteri etrafında gelişiyor.  

IMDb Puanı: 5.7 

9. The Platform (56 Milyon İzlenme) 

The Platform

Bilim-kurgu ve gerilim türündeki The Platform filmi, listenin 9. sırasında oturuyor. Alışılmadık bir tarza sahip olan İspanyol filmi, hapishane hiyerarşisi içindeki sistemi değiştirmeye çalışan bir mahkumu konu alıyor. 

IMDb Puanı: 7 

10. The Perfect Date (48 Milyon İzlenme) 

The Perfect Date

2019 yılının Nisan ayında izleyici beğenisine sunulan The Perfect Date filminde; üniversite için para kazanmak isteyen bir liseli, sahte sevgili olarak hizmet sunduğu bir uygulamayı piyasaya sürüyor. Fakat komedi türündeki filmin konusu, gerçek duygular ortaya çıkınca karmaşık bir hal alıyor. 

IMDb Puanı: 5.8 

Kaynak: beebom.com

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Netflix, Türkiye Ağından Çekilmeyeceğine İşaret Eden Yeni Bir Açıklama Yaptı!

Netflix, 1 Yılda 42 Milyon Yeni Abone Kazandı

Netflix, 1000 Aylık Ücretsiz Netflix Aboneliği Ödüllü Bir Oyun Turnuvası Düzenliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz