Dream Games Yatırım
Okuma Süresi
1 dakika

Webrazzi’nin haberine göre; Türk oyun şirketi Dream Games, yeni yatırım turunda Londra merkezli ‘Index Ventures’ liderliğinde 50 milyon dolar yatırım aldı. Konuya ilişkin henüz resmi bir açıklama yapmayan şirket, 7.5 milyon dolarlık ilk yatırımını 2019 yılının Kasım ayında almıştı.  

Webrazzi’nin haberine göre; Türk oyun şirketi Dream Games, kısa bir süre önce gerçekleştirdiği yeni yatırım turunda Londra merkezli ‘Index Ventures’ liderliğinde 50 milyon dolar yatırım aldı. Söz konusu yatırım sonrası; şirketin toplam değerinin, 200 milyon dolar seviyesine ulaştığı ifade edildi. Konuya ilişkin henüz resmi bir açıklama yapmayan ‘Dream Games’, 7.5 milyon dolarlık ilk yatırımını 2019 yılının Kasım ayında almıştı. Yapılan yatırımın, hem şirket hem de Türkiye için oldukça önemli bir gelişmeye tekabül ettiği belirtildi.  

Diğer yandan; Dream Games, bugüne kadar büyük reklam çalışmaları yapmamış olması nedeniyle adını duyuramamıştı. Bugüne kadar şirket tarafından piyasaya sürülen, bir adet mobil oyun bulunuyordu. ‘Royal Match’ isimli oyunun, güncel olarak ‘iOS’ ve ‘Android’ platformuna indirilebildiği ifade ediliyordu.  

Dream Games, aldığı toplam yatırımı 57.5 milyon dolar seviyesine taşımış oldu

Dream Games Yatırımı

Dream Games, aldığı 7.5 milyon dolarlık ve 50 milyon dolarlık 2 girişim yatırımı sonrası toplam yatırım miktarını da 57.5 milyon dolar seviyesine taşımış oldu. Alınan yatırımın, şirket tarafından geliştirilen yeni projeler için kullanılacağı ifade edildi. Söz konusu yatırımın, ‘Dream Games’ tarafından bugüne kadar yapılan çalışmaların bir meyvesi ve dönüşü olduğunun da altı çizildi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Türk Oyun Şirketi Proximity Games’ten Yeni Hayatta Kalma Oyunu: Erzurum 

‘FarmVille’in Üreticisi Zynga, ‘Rollic’ İsimli Türk Oyun Şirketini Satın Alıyor 

Türk oyun şirketi MC Games’ten yeni VR oyunu: Dwarven Defender

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz