Türk oyun şirketi, Erzurum isimli yeni bir hayatta kalma oyunu geliştirdi. Proximity Games ’in yeni oyunu Erzurum, popüler oyun platformu Steam’e eklendi. 

Proximity Games isimli Türk oyun geliştiricisi yeni bir oyun yayınladı. Erzurum isimli yeni hayatta kalma oyunu Steam’e eklendi. Proximity Games’in hayatta kalma oyununda talihsiz bir yolculuğa çıkan karakter Taylan’ı göreceğiz.

Türkiye’nin en soğuk illerinden Erzurum’da geçen hayatta kalma oyununda, farklı hikaye modları da olacak. Genel olarak soğukla, vahşi doğayla ve açlıkla mücadele edilen oyunun teması son yıllarda iyice popüler olan hayatta kalma türünde karşımıza çıkıyor.

Proximity Games ‘in yeni oyunu: Erzurum

Proximity Games’in Steam’e eklenen Erzurum isimli hayatta kalma oyununda, oyuncular Taylan isimli bir karakteri canlandıracak. Taylan, kışın ortasında yürüyerek Erzurum’un ıssız alanlarında dolaşmaya başlıyor. Daha sonra ise bir göktaşı düşmüş ve ağır bir şekilde etkilenmiş bir bölgeye fark etmeden giriş yapıyor.

Erzurum oyununda rakipler ise; dondurucu soğuk, vahşi doğa, açlık ve susuzluk olarak oyuncuların karşısına çıkıyor. Taylan bu talihsiz bölgede, etraftan kömür ve odun toplayarak ısınmaya çalışıyor. Uyuyacak bir yatak, ilaç ve silah gibi farklı ihtiyaçları karşılamaya çalışıyor.

Erzurum oyununda, oyuncular 9 kilometrelik geniş bir haritada hayatta kalmaya çalışıyor. Bunun dışında oyunun içinde keşfedilecek 30’dan farklı bölge de bulunuyor. Çevre şartlarının değiştiği ve zorlu bir oyun, oyuncuları bekliyor.

Erzurum 20 Ocak’ta erişime açılacak

Erzurum’da iki farklı hikaye modu bulunuyor. Bunlardan ilki, sonsuza kadar uzayan serbest mod diğeri ise çeşitli zorluklara sahip olan meydan okuma modu olarak karşımıza çıkıyor. Söz konusu modlarda, oyuncular farklı oyun içinde topladıkları kaynaklarla çeşitli ekipmanlar üretebiliyor. Oyun bu şekilde daha uzun süre ve farklı şekillerde oynanabiliyor.

Steam’e eklenen oyunu incelemek isteyenler buraya tıklayarak erişim sağlayabilir. Proximity Games, oyunun 20 Ocak 2021’de resmi olarak çıkış yapacağını belirtiyor.

İlginizi Çekebilir:

Steam 2020’nin En İyi Oyunları Listelerini Açıkladı

Apple Car Gerçek oluyor, Yeni Oyun Konsolu KFConsole Tanıtıldı – DigiToll #47

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz