Türk Telekom, geçen yıl ‘Günışığı’ projesi kapsamında az gören çocuklar için  ‘Sanatın Günışığı Atölyeleri’ programını hayata geçirmişti. Şirket bu yıl ise, ‘Sanatın Günışığı Eğitim Programı’nı hayata geçireceğini duyurdu. 

Türk Telekom’un çocukları sanata teşvik eden ‘Sanatın Günışığı Eğitim Programı’nda Günışığı çocuklarına yönelik atölyeler düzenleyecek. Bununla birlikte  ‘Çevrimiçi Müze Turları’ ile zenginleşen program, İstanbul Modern Sanat Müzesi iş birliğiyle yıl boyunca 10 atölye çalışması ve 4 çevrimiçi müze turu olarak gerçekleşecek.

Türk Telekom’un Engelsiz Yaşama Derneği (EyDer) ile birlikte hayata geçirdiği ‘Günışığı’ projesi kapsamında az gören çocuklar sanatla buluşuyor.

Çocuklara Sanatın Günışığı Eğitim Programı ile çevrimiçi sanat eğitimi

Türk Telekom ve İstanbul Modern iş birliğiyle hazırlanan Sanatın Günışığı Eğitim Programı’nda Günışığı Çocukları’na çevrimiçi sanat eğitimleri verilecek. Eğitimler kapsamında atölye çalışmalarının yanı sıra çevrimiçi müze turları da düzenlenecek.

Belirlenen kontenjan çerçevesinde Türk Telekom çalışanlarının çocuklarının da katıldığı eğitimlerde, çocukların, engelli ve engelsiz akranlarıyla sanat yoluyla kaynaşması hedefleniyor. Sanat tarihi ve sanatçılar hakkında bilgi sahibi olan çocuklar, çevrimiçi atölyelerde kendi çalışmalarını oluştururken yaratıcılıklarını geliştirme fırsatı buluyor. Çocuklar ayrıca düzenlenen sanat atölyeleri ve çevrimiçi müze turlarında İstanbul Modern Sanat Müzesi Koleksiyonu’nda yer alan eserleri de tanıma fırsatı elde ediyor. 

İlginizi Çekebilir:

Apple, ‘iPhone 12’ Kutusuna Şarj Adaptörü Koymadığı İçin Brezilya’da 2 Milyon Dolar Para Cezası Aldı 

Elon Musk, Tesla’nın Çin’de Casusluk Faaliyetleri Yürütmesi Durumunda Kapatılması Gerektiğini Açıkladı 

Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone ’dan Yerli Uygulamalar için İş Birliği

Hibrit Çalışma Modeli, Kripto Parayla Tost, Dezenfektanlı Kapı Kolu | Haftalık Teknoloji Programı:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz