Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
4 dakika

Kullanıcıların, bir abonelikle birden fazla içeriğe erişmesine imkan tanıyan çevrim içi ‘dizi ve film platformları’, gün geçtikçe popülerliğini ve üye sayısını artırmaya devam ediyor. Söz konusu platformlar, orijinal içeriklerden akıllara kazınan yapımlara kadar kullanıcılara geniş bir arşiv listesi sunuyor. Tekno Safari editörleri, Türkiye’de hizmet veren online dizi-film platformlarını okurları için derledi.

Kullanıcıların, bir abonelikle birden fazla içeriğe erişmesine imkan tanıyan çevrim içi ‘dizi ve film platformları’, gün geçtikçe popülerliğini ve üye sayısını artırmaya devam ediyor. Söz konusu platformlar, orijinal içeriklerden akıllara kazınan yapımlara kadar kullanıcılara geniş bir arşiv listesi sunuyor. Tekno Safari editörleri, sinema keyfini kullanıcıların ayağına getiren ve Türkiye’de hizmet veren online dizi-film platformlarını okurları için derledi. 

İşte Türkiye ağında hizmet veren dijital yayın platformları ve ücretleri!

Dijital Yayın Platformları Türkiye

Türkiye ağında hizmet veren dijital yayın platformları ve ücretleri şu şekilde:

1. Netflix 

Dizi, Film Platformları ve Ücretleri

‘Dizi ve film platformları’ arasında dünyada olduğu gibi Türkiye’de de oldukça popüler olan Netflix’, 1997 yılında bir DVD kiralama şirketi olarak kuruldu ve Türkiye’de 2016’da yayın hayatına başladı. Platform, geniş içerik yelpazesi ve her yaşa uygun formatıyla beğeni topladı. 30’u aşkın dilde ve 190 ülkede yayın yapan Netflix’; ‘Hakan Muhafız’, ‘Atiye’ ve ‘Aşk 101’ gibi Türk orijinal içeriklerin yer almasıyla birlikte Türkiye’deki abone sayısını da artırdı. Dizi ve filmlerin yanı sıra belgeselleriyle de adından söz ettiren şirketin, güncel olarak 193 milyon ücretli kullanıcısı olduğu biliniyor. Abonelikler; ‘Temel’, ‘Standart’ ve ‘Özel’ olmak üzere 3’e ayrılıyor. Aylık 17.99 lira olan ‘Temel’ üyelikte kullanıcılar, içerikleri tek cihaz üzerinden izleyebiliyor. İki cihaza izin veren ‘Standart’ üyeliğin ücretinin ise aylık 29.99 lira olduğu ifade ediliyor. 41.99 lira değerlinde ‘Özel’ üyelik de dört farklı cihazdan kullanıma izin veriyor. 

2. Amazon Prime 

Dizi, Film Platformları ve Ücretleri

Dünya’nın dev e-ticaret platformlarından biri olan Amazon’un sunduğu ‘Amazon Prime’, Türkiye ağında hizmet veren dijital yayın platformları arasında yer alıyor. Kullanıcılara zengin bir dizi, film ve belgesel arşivi sunan platform; bilgisayar, mobil cihazlar, PS4, XBOX ve Smart TV gibi farklı cihazlardan izlenebiliyor. Tek bir ‘Amazon’ hesabı üzerinden altı kullanıcı profiline izin veren ‘Prime Video’, aylık 7.99 liralık uygun fiyatıyla da dikkat çekiyor. 

3. Blu Tv 

Dizi, Film Platformları ve Ücretleri

Blu TV’ ise özellikle yerli içerikleriyle kullanıcıların ilgisini çekiyor. Festival filmleri ve bağımsız içeriklerin yer aldığı “Başka Sinema” ve “Başka Çarşamba” filmlerini de kiralama imkanı sunan platform, ‘Doğan Holding’ çatısı altında 2015 yılından bu yana hizmet veriyor. ‘Şahsiyet’ ve ‘Alef’ gibi Türkiye’de ses getiren dizileri arşivine taşımasıyla popülerliğini artıran Blu TV’nin aylık ücretinin, 22.90 lira olduğu ifade ediliyor. Apple kullanıcıları ise uygulama için ayda 24.99 liralık bir ödeme yapıyor. 

4. Puhu TV 

Dizi, Film Platformları ve Ücretleri

Yerli dizi ve film platformları arasında yer alan ‘Puhu TV’, ücretsiz olması nedeniyle avantajlı bir seçenek olarak görülüyor. Bunun yanı sıra platform, birden fazla cihaz üzerinden aynı anda izlenebiliyor. Kullanıcılar, ‘Puhu TV’ye Facebook hesapları aracılığıyla üye olabiliyor. Platformun yabancı dizi arşivi bulunmasa da televizyonda yayınlanan yerli diziler, hızlı bir şekilde içerik arşivine ekleniyor.

5. Mubi 

Dizi, Film Platformları ve Ücretleri

En yeni yönetmenlerden en çok ödül kazanan yönetmenlere kadar oldukça özel bir seçki sunan Mubi’, önde gelen film festivallerinden sunduğu gösterimler ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Sanat ve tarih filmi tutkunları için oldukça iyi bir seçenek olan Mubi’, kullanıcılar 7 gün ücretsiz deneme imkanı sunuyor. Mubi’de yıllık üyelik açan kullanıcılar, yüzde 38 oranında tasarruf edebiliyor. Aylık 25.99 liralık üyelik ücreti bulunan Mubi’nin, yıllık abonelik ücretinin ise 191.88 lira olduğu ifade ediliyor.

6. Filmbox Live 

Dizi, Film Platformları ve Ücretleri

Henüz oldukça az kişi tarafından bilinenFilmbox Live’ da Türkiye ağında hizmet veren dijital yayın platformları arasında yer alıyor. Kullanıcılar, Filmbox Live’da üyeliklerini istedikleri zaman iptal ettirebiliyor. Platform arşivi, ülkeye göre değişiklik gösteriyor. 7 gün ücretsiz deneme imkanı sunan Filmbox Live’ın aylık üyelik ücreti ise 12.99 lira olduğu belirtiliyor. 

7. beIN CONNECT 

Dizi, Film Platformları ve Ücretleri

Digiturk’ün online platformlarından biri olanbeIN CONNECT’, kullanıcılara önemli bir çeşitlilik sunuyor. ‘Dizi’, ‘Film’, ‘Spor’ ve ‘Canlı TV’ gibi pek çok kategoriye sahip olan platform, arşiv noktasında diğer online platformlara göre biraz daha zayıf kalıyor. ‘Puhu TV’ gibi Yeşilçam filmlerini de arşivinde görebileceğiniz beIN CONNECT’, 30 gün ücretsiz deneme imkanı sağlıyor. Ücretli üyelik ise ‘Süper Lig’, ‘Eğlence’ ve ‘Spor Extra’ olmak üzere üç farklı paket halinde sunuluyor. ‘Süper Lig’ paketi için aylık 44 lira ödeme yapılırken ‘Eğlence’ paketinin aylık 24.90 lira olduğu, ‘Spor Extra’ paketinin ise aylık 14 lira ile olarak ücretlendirildiği ifade ediliyor.

8. FOXplay 

Dizi, Film Platformları ve Ücretleri

Fox TV’nin online platformu olan FOXplay’, dizi ve filmlerle birlikte programlar ve yarışmalar gibi pek çok orijinal içeriği de kullanıcılarına sunuyor. Platformun arşivi, film tutkunları için biraz daha zayıf kalıyor. Dijitale özel olarak hazırlanan içerikler de sunan FOXplay’, ücretsiz olmasıyla da avantaj sağlıyor. 

9. Turkcell TV+ 

Dizi, Film Platformları ve Ücretleri

Turkcell TV+’; gişe rekortmeni filmlerden ödüllü dizilere, maçlardan animasyonlara ve canlı TV yayınlarına kadar geniş alternatifleri içerisinde barındırmasıyla dikkat çekiyor. ‘Ev’ ve ‘Mobil’ olmak üzere iki ana kategoriye ayrılan üyelik seçeneklerinde; ‘Mobil’ için 17.99 lira, ‘Ev’ için ise 29.90 lira ücret ödeniyor. Platform arşivinde, film kategorisinden de oldukça güzel içerikler bulunabiliyor.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Akıllı TV’de Film İzleme Yöntemleri Neler? Akıllı TV’de Netflix İzleme

Vodafone TV Ücretsiz mi? Vodafone TV Nasıl Kurulur? Detaylı Anlatım

Netflix Aile Paketi Üyeliği Var mı? Aile Üyeliği İçin Ne Yapmak Gerekir? 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz