Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Dünyanın en büyük dövüş oyunu turnuvalarından biri olan EVO 2020 de koronavirüs nedeniyle iptal edilen e-spor etkinlikleri arasına katıldı. Turnuva organizatörleri, konuyla ilgili yapılan açıklamada tüm bilet ve otel rezervasyonu ücretlerinin otomatik olarak iade edileceğine işaret etti.  

Çin’in Wuhan şehrinden dünya geneline hızla yayılan COVID-19 salgını, pek çok kalabalık etkinliğin iptal edilmesine ya da ileri bir tarihe ertelenmesine neden oluyor. Aktarılan son gelişmelere göre, her yıl yaz aylarında düzenlenen ve dünyanın en büyük dövüş oyunu turnuvalarından biri olan EVO 2020 de koronavirüs nedeniyle iptal edilen etkinlikler arasına katıldı. Organizasyonun, 31 Temmuz-2 Ağustos tarihleri arasında Las Vegas’da bulunan Mandalay Bay’de gerçekleştirilmesi bekleniyordu. Konuyla ilgili yapılan açıklamada oyuncu ve çalışanlarının sağlığının kendileri için en büyük öncelik olduğuna işaret eden turnuva organizatörleri, tüm bilet ve otel rezervasyonu ücretlerinin de otomatik olarak iade edileceğini belirtti.  

Bu yıl düzenlenecek olan EVO 2020’de; “Street Figther 5: Champion Edition”, “Super Smash Bros. Ultimate” ve “Dragon Ball FigtherZ oyunları da yer alacaktı. Kısa bir süre önce oyun dünyasına ilişkin birçok etkinlik, EVO 2020 gibi koronavirüs nedeniyle organizatörler tarafından iptal edilmişti. Ertelenen veya tamamıyla iptal edilen etkinlikler arasında 2020 Fortnite Dünya Kupası, E3, Oyun Geliştiricileri Konferansı ve Gamescom da bulunuyordu. Benzer şekilde, Apple tarafından düzenlenen “Worldwide Developers Conference” isimli etkinlik ve Microsoft’un “Build” etkinliği de COVID-19 salgını nedeniyle online platformlara taşınmıştı.  

EVO 2020 de online olarak gerçekleştirilecek 

Online EVO 2020
Kaynak: axs.com

EVO 2020 organizatörleri, konuyla ilgili resmi Instagram hesapları üzerinden yaptıkları açıklamada turnuvanın yine yaz aylarında online olarak gerçekleştirilebileceğine işaret etti. Online etkinlikle ilgili detayların, ilerleyen zamanlarda paylaşılacağı belirtildi. Etkinlik, dövüş oyunları tutkunları tarafından oldukça ilgiyle takip edilen bir turnuvaydı. Her sene en sevilen dövüş oyunlarını bünyesine ekleyen EVO 2020’nin, online etkinlikte de yine aynı oyunlara ev sahipliği yapıp yapmayacağı ise henüz bilinmiyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Epic Games 2020 Fortnite Dünya Kupası’nı Tamamen İptal Etti

Coronavirüs sebebiyle E3 2020 iptal edildi 

Coronavirüs yüzünden iptal edilen etkinlikler artıyor. Google, Adobe ve Realme etkinliklerini iptal etti!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz