ABD merkezli teknoloji üretici Google, web tarayıcısı Chrome’a yeni bir özellik ekleyecek. Google Chrome ‘un Canary sürümünde ortaya çıkan yeni özellik sayesinde kullanıcılar, artık geçmiş dönemde aradıkları alışveriş ürünleri görebilecek.

Google’ın web tarayıcısı Chrome için yeni özellikleri test ettiği Canary sürümünde yeni güncellemeler yapıldı. Google mühendislerinin yaptığı yeni güncellemede, Chrome’a eklenmesi beklenen yeni bir özellik meydana çıktı. Canary sürümünde fark edilen yeni özellikte, kullanıcıların alışveriş geçmişleri yeni sekme sayfasına taşınacak. Chrome’a eklenmesi halinde, daha önce Chrome’da arattığımız ürünleri, yeni sekme sayfasında göreceğiz.

Chrome’un Canary sürümünde görülen yeni özelliğin varsayılan olarak kapalı şekilde geleceği görülüyor. İsteyen kullanıcılar söz konusu özelliği Google Chrome’daki “flags” sekmesi üzerinden aktif hale getirebilecek. Yani kullanıcılar özelliği ‘flags’ bölümünden aktif ettikleri takdirde, yeni bir sekme açtıklarında kartlar olan bölümde daha önce web tarayıcısında aradıkları ürünleri görme imkanına sahip olacaklar. 

Google ‘ın Chrome ‘da test ettiği alışveriş özelliği:

Google’ın web tarayıcısı Chrome’a eklemesi beklenen yeni özellik, kullanıcıların daha önce aradıkları ürünlere daha kolay bir şekilde ulaşmasına sağlayacak. Eğer bir kullanıcı daha önce bir masa için arama yaptılarsa, yeni sekmede karşılarına çıkan kartları kullanarak söz konusu aramaya hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilecek. Google, yeni özelliği sayesinde kullanıcı deneyimini iyileştirerek daha kolay bir gezinme sunmuş olacak. 

Google’ın Chrome’un Canary sürümünde ortaya çıkan alışveriş geçmişlerine hızlıca ulaşılabilen özelliğini kullanıcılara ne zaman sunacağı henüz bilinmiyor. Ancak Canary sürümünde ortaya çıkması, Google mühendislerinin özellik üzerinde genel çalışma hatlarını tamamlamış olduğunu ortaya koyuyor. Google’ın da birkaç güncelleme sonunda özelliği kullanıcı hizmetine sunması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir:

Google Asistan, Kullanıcılar İçin Görüşmelerde Telesekreter Süresince Hatta Bekleyecek 

Google, Mırıldanarak Şarkı Bulma Özelliğini Pixel Cihazlarda Aktif Etti

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz