KRAFTON, Inc. Twisted Minds’ın PUBG EMEA: Fall turnuvasının şampiyonu olduğunu duyurdu.

Türkiye’den iki takımının (FUT Esports ve HOWL) da yer aldığı toplam yedi EMEA takımı, Bangkok, Tayland’da düzenlenecek PUBG Global Championship 2023’e katılmaya hak kazandı.

22 Ekim Pazar günü Aleksandr “BatulinS” Batulin, Kirill “Lu” Lukyanov, Dmytrii “Perfect1ks” Dubenyuk ve Yaroslav “spyrro” Kuvichko’dan oluşan takım, üç gün süren aralıksız mücadelenin ardından büyük ödülü kazanak için diğer 15 takımı mağlup etti ve 100.000$’lık ödül havuzundan 25.000$’lık pay almaya hak kazandı. Twisted Minds, daha önce PUBG Global Series (PGS)’de gösterdiği performansla zaten PUBG Global Championship 2023’te (PGC 2023) yer alma hakkı kazanmıştı. Şampiyonun yanı sıra aralarında Türkiye’den iki takımın da yer aldığı toplam 6 altı EMEA takımı (FUT Esports, FaZe Clan, Acend Club, HOWL, Question Mark ve Exalt), PGC 2023 şampiyonu olabilmek için mücadele edecekler.

Ülkemiz takımlarından FUT Esports, üstün bir çabayla son günde Question Mark’ı geride bırakarak 8. sıradan 3. sıraya yükseldi. Her iki takım da (Acend gibi) oldukça rahat bir şekilde PGC 2023’e katılma hakkı kazandılar. Exalt ve ülkemizden katılan diğer takım olan HOWL’un kaderleri son anlara kadar nispeten belli değildi. Liderlik sıralamasında 14. ve 16. sırada yer almalarına rağmen takımlar, bu yılın başında topladıkları PGC puanları ve turnuvanın son birkaç maçında geride kalan bazı rakipleri sayesinde PGC’de yer almaya hak kazandı.

18 Kasım’dan 3 Aralık’a kadar, 32 elit global takımdan 128’den fazla oyuncu, prestijli şampiyonluk tahtını hedefleyerek amansızca mücadele edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz