Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Twitter ‘a yüklenen video kalitesi yükseliyor. Şirket platforma yüklenen yeni videoların eskisinden daha iyi kalitede olacağını açıkladı. Sosyal medya platformunun Twitter Destek hesabından yapılan açıklamada, yüklenen videoların artık daha az pikselli görüneceğini belirtildi. 

Sosyal medya platformu Twitter, bünyesine yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Hem bünyesine yeni kullanıcılar eklemeye hem de halihazırda platformu kullanan kişileri memnun etmeye çalışan Twitter son zamanlarda özellikle daha iyi bir deneyim sunmak amacıyla çeşitli yenilikler getiriyordu.

Hatta şirket son olarak, Twitter’ın mobil uygulamasında kullanıcıların sık sık şikayet ettiği kaybolan tweet’lerle ilgili bir güncelleme yayınlayacaklarını duyurmuştu. Pek çok Twitter kullanıcısının muhtemelen en az bir kere deneyimlediği kaybolan tweet’ler sorununda, bir tweet’i okuma sırasında akışın yenilenmesi sebebiyle okunan tweet’ler kayboluyor ve bu da kullanıcıların sinirlerini bozuyordu. Twitter geçen günlerde destek hesabından yaptığı bir paylaşımla söz konusu durumun farkında olduğunu ve yayınlayacağı güncellemelerle bunun giderileceğini belirtmişti. Şirket şimdi ise yine Twitter Destek hesabından yaptığı yeni bir paylaşımla platformdaki videoların kalitesinin yükseleceğini açıkladı. 

Twitter video kalitesi yükselecek

Twitter açıklamalarında, yeni video yüklemelerinin daha az pikselli görüneceğini ve daha kaliteli olacağını belirtti. Şirket, web sitesinin platformun başından beri kullanıcılar için sorun olan düşük video kalitesini düzeltmek adına güncellemeler yaptığını aktardı. Twitter, daha kaliteli videolar yüklemek için ilk olarak ön işleme adımını kaldırdı. Söz konusu adım kullanıcıların yüklediği videoları işlemek için klibi daha küçük parçalara bölüyordu ve bu durum da video kalitesini düşürüyordu. 

Twitter, söz konusu durumun önüne geçmek için güncellemeler yayınlayacağını ancak değişikliklerin tüm medyalara erişmeye olanak tanıyan Twitter Media Studio’ya henüz eklenmediğini de belirtti. Şu an için belirli bir kesim tarafından deneyimlenen video kalitesi yükseltme imkanı ilerleyen dönemlerde tüm kullanıcılar için yayınlanacak. Ancak söz konusu güncelleme yeni videolar için geçerli olacak ve eski videolara geriye dönük olarak uygulanmayacak. 

Yeni güncellemeyle daha kaliteli videolar yükleyen bazı Twitter kullanıcıları farklı yorumlarda bulundu. Bazı kişiler, eskiye nazaran neredeyse hiç fark görmediklerini belirtirken; diğerleri ise tam ekranda daha az sıkıştırma ve ekran boyutlarını değiştirdiğinde daha hızlı ve daha kaliteli bir video gördüğünü aktardı. YouTube’un HD videoları kadar iyi olmasa da, eskiye nazaran daha kaliteli videolar olduğu görülüyor. 

İlginizi Çekebilir:

Twitter, Bot Hesapları ‘Otomatik’ Etiketi ile Fişleyecek

Facebook Gruplar ve Reddit Karışımı Olan Twitter Topluluklar Özelliği Kullanıma Açıldı

Fiyat performans monitör : Samsung LS32A700NWU monitör inceleme:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz