Twitter bot hesaplar için bünyesine yeni bir özellik eklemek için çalışmalar yapıyor. Twitter, tweet atan bot hesapların belli olması için söz konusu hesaplara ve tweet’lerine ‘otomatik’ etiketi ekleyecek. 

Sosyal medya platformu Twitter platformu güncel tutmak, kullanıcı sayısını artırmak, deneyimi iyileştirmek ya da yaşanan sorunların üstesinden gelmek için neredeyse her gün yeni bir özellik geliştiriyor. Şirketin yakın zamanlarda Süper Takip, Sohbet Odası, Topluluklar ve Güvenli Mod gibi yeniliklerini duymuştuk. Twitter şimdi ise pek çok eleştiri getiren yeni bir sorunu ortadan kaldırmak için çalışmalarına başladı. Şirket, platformdaki bot hesapları fişleyecek yeni bir özelliğin test aşamasına geçti bile. 

Twitter’ın şu an için kısıtlı bir kullanıcı kitlesiyle test etmeye yeni başladığı özellik platformda sıklıkla eleştirilen bot hesaplar için geliştirilecek. Otomatik hesaplar günün belirli anlarında belirli bir içeriğin benzer hallerini tweet atarak, gündemi değiştirmek veya Trendler’de yer almak gibi sorunlara sebebiyet veriyor. Bunun yanı sıra elbette ki pek çok kullanıcı platformda yer alan tweet’lerin doğruluğunu bot hesaplar yüzünden sorgular durumda. 

Kullanıcı geri bildirimlerini göz önüne alan Twitter’da artık bu bot hesaplardan atılan tweet’lere belirli bir etiket ekleyerek bot hesapları bir nevi fişleyecek. 

Twitter bot hesaplara ‘otomatik’ etiketi ekleyecek

Twitter’ın platform üzerinden duyurduğu yenilik ile hem bot hesapların profillerine hem de onların paylaştıkları tweet’lerde  ‘Automated’ yani ‘Otomatik’ etiketleri görünecek. Böylece kullanıcılar hangi tweet’lerin gerçek kişiler tarafından atılıp atılmadığını daha kolay bir şekilde anlayabilecek. 

Şirket bot hesapları afişe edecek yeni özelliği için teste başladı. Ancak Twitter ‘otomatik’ etiketini hesaplara uygulayabilmek için az sayıda geliştirici ile bu testi gerçekleştirecek. Şirket yıl sonuna kadar tüm geliştiricilerin kullanabileceğini belirtiyor. 

Twitter’ın bot hesapları etiketleyecek yeni özelliği aslında bayağı önce duyurulmuş ve temmuz ayında kullanıma sunulacağı söylenmişti. Aynı duyuruda şirketin ölen insanların hesaplarına entegre edilecek bir etiket üzerinde de çalıştığı belirtilmişti. Şu an için o özellik hakkında bir açıklama henüz yok. 

İlginizi Çekebilir:

Facebook Gruplar ve Reddit Karışımı Olan Twitter Topluluklar Özelliği Kullanıma Açıldı

Twitter 2021 Trendler Raporu Yayınlandı: En Çok Neler Konuşuldu Belli Oldu

Twitter, Tacizi Önlemek Adına ‘Güvenli Mod’ Özelliğini Test Ediyor

Vivo V21 kamera testi: Farklı ışıklarda video ve fotoğraf performansını test ettik!:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz