Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Popüler sosyal medya platformu Twitter’da artık gündemi takip etmek daha kolay olacak. Twitter ‘a eklenecek yeni özellik sayesinde Trends kısmında insanların hakkında en çok konuştuğu gündemin, temsili sabitlenmiş bir tweet ’i bulunacak. Bu özellikle birlikte, “Bu neden gündem oldu?” sorusuna, kullanıcılar kolaylıkla cevap bulabilecek.

Bazen doğru Tweet, bir gündemi anlamaya yardımcı olabilir. Artık, bir gündem hakkında size doğrudan daha fazla fikir vermesi için bazı gündemlerin temsili sabitlenmiş bir Tweet’i olacak. Twitter’da algoritmalar, Tweetin gündemi çok yansıtıp yansıtmadığını ve popüler olup olmadığını değerlendirie. Tweetin bir gündemi temsil edip etmediğini de belirler. Şirketin kullandığı algoritmalar, potansiyel olarak kötüye taciz, spam veya sistemden yararlanmaya çalışan hesaplar tarafından gönderilmeyen temsili Tweetleri tespit etmek üzere tasarlandı. Gündemlerle ilgili Temsili Tweetler artık iOS ve Android için Twitter’da bulunabilir. Twitter, Gündemle ilgili Temsili Tweet’ler özelliğini platforma eklemek için çalışmalarını hızlandırdı. 

Twitter Gündem takibini Temsili Tweet ‘ler ile kolaylaştıracak

Twitter Ürün Müdürü Frank Oppong, konuyla ilgili açıklamalar yaptı. Oppong, “Twitter’da tamamıyla, Tweetler ve hesaplardaki uyarı işaretlerinin yanı sıra düzenlenmiş sayfalar (diğer adıyla Anlar) ve gündemlerle ilgili makaleler hakkında insanlara daha fazla bağlam sunmak için çalışıyoruz. Buna yardımcı olmak için, bir şeyin neden gündem olduğunu açıklamaya yardımcı olmak adına sabitlenmiş Tweetler ve gündemlerle ilgili tanımlar ekliyoruz” dedi.

Oppong, sözlerini şöyle sürdürdü: “Önümüzdeki haftalarda, gündeme bağlam eklemeye yardımcı olmak için bazı gündemlere eklenen kısa tanımlar göreceksiniz. Tanımlar, bir şeyin neden gündem olduğu konusunda anlaşılması kolay ve net kaynaklı bir bağlam sağlayacak. Açık olmak gerekirse, gündemleri iyileştirmek için yapılacak daha çok iş olduğunu biliyoruz ve bugün duyurduğumuz bağlam güncellemeleri sadece doğru yönde atılmış küçük bir adım. İnsanların bir şeyin neden gündem olduğunu anlamalarına yardımcı olmak ve bir şeyin nasıl gündem olduğuna dair şeffaflık sağlamak için yapabileceğimiz daha çok şey var. Gündemleri daha iyi hale getirmemiz gerekiyor ve bunu yapacağız.”

Şirketin kullanıcıların gündemi daha rahat takip etmesi ve konuyu daha iyi anlaması adına hayata geçireceği özellik birçok kullanıcı tarafından uzun zamandır bekleniyordu. Twitter ‘ın bazı gündemler hakkında sabitlenmiş Temsili Tweet ’inin bulunması bilgi kirliliğinin önüne geçmek için de pek çok kişinin işine yarayabilir. Yeni özelliğin kullanıcıya ne zaman sunulacağı hakkında resmi bir tarih verilmese de, platformun söz konusu özelliği çok geçmeden hizmete geçireceği düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir:

Chadwick Boseman’ın Son Twitter Paylaşımı, Rekora İmza Attı! 

Twitter Üzerinden Yapılan Oyun Konuşmaları, 1 Milyardan Fazla Tweet ile Rekor Kırdı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz