A Twitter headquarters sign is shown in San Francisco, Friday, Nov. 4, 2022. Employees were bracing for widespread layoffs at Twitter on Friday, as new owner Elon Musk overhauls the social platform. (AP Photo/Jeff Chiu)
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika
Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından birisi olan Twitter, son bir yıl içerisinde ardı ardına birçok anlamda değişime gitti. Özellikle Elon Musk’ın satın almasının ardından kimileri tarafından beğenilen kimi tarafından da eleştiriye tabi tutulan değişiklikler yaşandı. Bu değişikliklerden birisi ise Blue aboneliği. Son olarak ise Twitter Blue aboneliğinde karakter sınırının artacağı haberi geldi.
Uygulamaya konulması ile birlikte Twitter Blue aboneliğine ilişkin oldukça yoğun eleştiriler gelmeye devam ederken, platformda aboneliğe dair önemli bir değişikliğe gidileceği açıklandı. Buna göre Blue abonelerinin paylaştığı tweet’ler için karakter sınırını yükseltme kararı alındı. Bu karar kapsamında daha önce 10 bin olan sınır, bugün itibarıyla 25 bine yükseldi. İşte detaylar!

Karakter Sayısı 25 Bine Çıkıyor

Dünyanın en yaygın kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan ve Elon Musk’ın satın almasının ardından çokça tartışılan Twitter’da yeni bir değişiklik gündemde. Twitter’ın ücretli abonelik sistemi olan Twitter Blue, kullanıcılara birçok avantaj sağlarken, bu avantajlardan birisi de karakter sınırını yükselterek uzun tweet atmayı sağlaması. Hatırlanacağı üzere şirket, ücretli aboneliğe sahip olan kullanıcılar için öncelikle sınırı 280’den 4000’e çıkarmıştı. Bundan birkaç ay önce ise bu sınır bir kez daha artırılarak 10 bin olarak açıklanmıştı. Son olarak bugün ise bu özellikle bir kez daha değiştiriliyor ve uzun tweetlerde karakter sınırı 25 bine çıkartılıyor.

Görsel de Eklenebilecek

Platform üzerinden yapılan resmi açıklamaya göre artık tweetlerde 25 bin karaktere kadar paylaşım yapılabilecek. Daha önce Twitter çalışanı Prachi Poddar tarafından duyurulan bu özellik, 25 bin karakterlik bir tweet paylaşımı yaparak bunun nasıl görüneceğini gösterdi. Karakter sınırının bu şekilde artırılmasıyla birlikte artık paragraflarca tweet’ler görebileceğiz. Bu şekilde karakter sınırının artması ile birlikte Twitter için artık mikroblog demek pek mümkün olmayacak. Diğer yandan platformda yapılan değişikliklerde bir tanesi de atılacak tweetlerin arasına görsel ekleyebilmek. Kullanıcılar, 25 bin karakterli Tweet atarken bu tweetlerin arasında dört adet görsel de ekleyebilecekler. Ancak şunu tekrar hatırlatmamız gerekiyor. Tüm bu karakter sayısı artışı ve görsel ekleme özellikleri yalnızca Twitter Blue aboneleri tarafından kullanılabiliyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz