Çin’de başlayan ve dünyaya yayılan Corona Virüsü yüzünden Xiaomi yeni cep telefonlarının tanıtımını internet üzerinden yapmak zorunda kalabilir.  

Birçok teknoloji firması Çin’de başlayan ve dünyaya yayılan Corona Virüs yüzünden çalışanlarını durmaya başladı. Bazı şirketler direkt hizmet verdikleri fiziksel mağazaları kapatırken bazı şirketler ise çalışanlarına evden çalışmalarını söyledi. Corona virüsü yüzünden alınan bu önlemlere bir yenisi Xiaomi tarafından geldi. 

Xiaomi yeni üst sınıf telefonu Mi 10 ve oyuncular için özelleştirmeler içeren cep telefonu Black Shark 3’ün tanıtımı için hazırlanıyordu. Ama Black Shark şirketinin CEO’su Lou Yuzhou’nun açıklamaları yeni tanıtım etkinliğinin internet üzerinden gerçekleştirilebileceği yönünde oldu. Aynı zamanda Xiaomi ve Black Shark şirketlerine yakın olan kaynaklar bu yönde sızıntı haberler paylaştı. Paylaşılan sızıntı haberler, Çin’in şu an fiziksel bir etkinlik yapmaya müsait olmadığını belirtiyor ve bu yüzden tanıtımın online bir şekilde yapılması bekleniyor.  

Xiaomi’nin yeni telefonlarını tanıtacağı bu etkinliği Samsung’un 11 Şubat tarihinde gerçekleştireceği etkinlik “Unpacked” öncesi düzenlenmesi bekleniyor.  

Xiaomi’nin yeni amiral gemisi Mi 10 Snapdragon 865 işlemcisini kullanan ilk cep telefonlarından biri olmasıyla dikkat çekiyor. Aynı zamanda Xiaomi Mi 10’un 16 GB bellek ve 120 Hz ekran ile geleceği söyleniyor. Aynı şekilde Black Shark 3 modelinin de üst seviye bir işlemciye ve teknik özelliklere sahip olan bir ‘oyuncu’ cep telefonu olması bekleniyor.  

Xiaomi’nin yeni telefonlarını ne zaman, ne şekilde tanıtacağı tam olarak belli değil ama yakın zamanda resmi açıklamaların yapılması bekleniyor.

Xiaomi Mi 10 serisi AnTuTu testinde ortaya çıktı!

Xiaomi, corona virüsü sebebiyle Çin’deki mağazalarını kapatıyor