Sosyal medya platformlarının abone sayıları ve kullanım alanları arttıkça, dijital güvenlik önlemleri de bir o kadar önem kazanmaya başladı. Özellikle sahte hesaplara karşı bu önlemlerden birisi olarak görülen Twitter’ın mavi tikli abonelik sistemi hatırlanacağı üzere ilk etapta epey bir eleştiriye tabi tutulmuştu. Bunun ardından Meta da Twitter’ınkine benzer bir hizmet olarak Meta Verified hizmetini gündeme getirdi. Ancak abonelik ücreti oldukça tartışmalı.
Meta’nın Meta’nın Twitter’ınkine oldukça benzeyen mavi tikli abonelik sistemi, henüz ülkemizde aktif olmasa da ne zaman geleceğine dair bazı ipuçları ortaya çıktı. Bununla birlikte fiyatına dair elde edilen bilgiler ise Meta Verified’e ilişkin kafaları karıştırdı. İşte detaylar!

Kısa Zamanda Her Yerde Aktif Olacak

Şu anda yalnızca Avustralya ve Yeni Zelanda’daki kullanıcılar için aktif olan Meta Verified hizmeti, geçtiğimiz şubat ayında karşımıza çıkmıştı. Her ne kadar kullanıcılara birbirinden farklı avantajlar sağlıyor olsa da şirketin daha önceden mavi tiki eleştirenler kervanına katılmış olması, eleştirilere neden olmuştu. Buna rağmen şirketin şu anda Meta Verified’ı tüm bölgelerde aktif hâle getireceği belirtiliyor. Fakat bunun henüz ne zaman olacağına dair net bir tarih verilmese de, şirketin bu özellik üzerindeki heyecanı, bunun için çok beklemeyeceğimize bir işaret. Hatta bu özelliğin önümüzdeki aylarda birçok yerde aktif hale geleceği belirtilmekle birlikte bu hafta içinde Latin Amerika’da kullanıma açılacağı da elde edilen bilgiler arasında.

Abonelik Hizmeti El Yakacak

Meta Verified aboneliği kullanmak istiyorsanız eğer bu durumda yapabileceğiniz tek şey bekleme listesine girmek. Bekleme listesine girdikten sonra bahsedilen hizmetin alanı genişledikçe siz de Meta Verified’a otomatik bir şekilde katılabileceksiniz. Ancak bu noktada önemli bir uyarıda bulunalım. Bu aboneliğin ücreti ayda 279,99 TL. Peki Meta Verified’a abone olduğunuzda ne elde edeceksiniz? Öncelikle kimliğinizi doğruladığınız takdirde profilinize bir mavi tik eklenecek ve ayrıca sizi taklit eden hesaplara karşı daha hızlı işlem yapılabilecek, bunun için de Instagram’a daha hızlı ulaşabileceksiniz. Bunun için gerçek bir insanla iletişim kurup ondan destek alacaksınız. Ayrıca yorumlarda, tavsiyelerde ve arama bölümünde daha üstlerde yer alıp özel çıkartmaları kullanabileceksiniz.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz