A Twitter headquarters sign is shown in San Francisco, Friday, Nov. 4, 2022. Employees were bracing for widespread layoffs at Twitter on Friday, as new owner Elon Musk overhauls the social platform. (AP Photo/Jeff Chiu)
Ünlü iş insanı Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından birçok değişiklik yaşandığı hepimizin malumu. Bu değişikliklerden en önemlisi ise Twitter’a getirilen Blue aboneliği. Çok tartışmalı olan Blue aboneliği ile ilgili şimdi de yeni bir değişiklik daha söz konusu. Buna göre dünyanın en yaygın kullanılan sosyal medya platformu olan Twitter, Blue abonelerinin paylaştığı tweet’ler için karakter sınırını yükseltti.
Twitter’da ardı ardına yaşanan değişikliklerin belki de en önemlisi Blue aboneliği oldu. Birçok kişi tarafından tartışılan ama Elon Musk ve ekibinin asla taviz vermediği Blue aboneliği için son bir karar daha verildi. Buna göre Blue aboneliğinde paylaşılan tweet’ler için karakter sınırı yükseltildi. İşte detaylar!

Karakter Sayısı 25 Bine Çıktı

Twitter’da atılan tweetlerde 10 bin olarak belirlenmiş olan sınır artık 25 bine yükseltildi. Twitter’ın ücretli abonelik sistemi olan Twitter Blue, kullanışlı özelliklerin yanı sıra karakter sınırını da yükseltti. Bu sayede uzun tweet atmayı sağlayan bir özellikle kullanıcıların tweet deneyimlerini daha da iyileştiren Twitter, ücretli aboneliklere özel olarak en başta sınırı 280’den 4000’e çıkarmıştı. Bundan birkaç ay önce ise bu sınır biraz daha yükseltilerek 10 bin olarak belirlendi. Bugünse bir kez daha değişikliğe gidildi ve böylelikle Blue aboneleri çok daha uzun tweet’ler atabilecekler.

Uzun Tweet’lerde Yeni Karakter Sınırı

Twitter çalışanlarından birisi olan Prachi Poddar, yapmış olduğu resmi bir açıklama ile Twitter Blue abonelerinin artık 25 bin karaktere kadar tweet atabileceklerini açıkladı. Poddar, 25 bin karakterlik bir tweet atıldığı zaman özelliğin nasıl görüneceğini de gösterdi. Karakter sınırının artması sayesinde artık paragraflarca tweet’ler görebileceğiz. Böylelikle Twitter artık mikroblog platformu olmaktan çıkarak daha geniş paylaşımların yapılabildiği bir platforma dönüşmüş durumda. Twitter, ücretli abonelerini artırmak için yeni hamleler yapmaya devam ederken bu son hamle ile mikroblog özelliğini daha da geliştirmiş oluyor. Böylelikle Blue aboneliği birçok kullanıcı tarafından tartışılırken artık bu yeni özelliklerle birlikte bu tartışmaların sona erebileceği düşünülüyor. Diğer yandan yakın zamanda, Blue abonesi olmayan kullanıcılara günlük mesajlaşma sınırının da geleceği görülmüş oldu.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz