Pazar, Mayıs 31, 2020
Ana Sayfa Dijital Twitter Sürekli Evden Çalışma Sistemi Başlatıyor

Twitter Sürekli Evden Çalışma Sistemi Başlatıyor

Bugün Twitter yaptığı açıklamada zaten evden çalışan bazı çalışanlarını ofise geri getirmeme kararı aldı, artık bazı çalışanları sürekli evden çalışma sistemine dönecek. 

Korona virüs nedeniyle benzeri daha önce görülmemiş değişikliklere zorlanan iş ortamı, dünya çapında evden çalışma sistemine dönmüştü. Bugün Twitter yaptığı açıklama ile bazı çalışanlarını evden (uzaktan) çalışma sistemine sokan ilk büyük teknoloji şirketi oldu.

Bugüne kadar dünya çapında 4.2 milyondan fazla insanı enfekte ende pandemi hastalık çoğu ülkede ofisleri ve iş yerlerini kitledi. Evden çalışmaların yeni norm olarak ortaya çıkmasıyla şirketlerin çalışma şeklini büyük ölçüde değiştirdi.

Sosyal medya devi Eylül ayından önce çoğu ofisinin yeniden açılmayacağını ve çalışanların iş yerlerine gelip gelmeyeceğini seçebileceğini bildirdi.

2020 yılının ortalarında üç ila altı ay boyunca Afrika’ya taşınmayı planlamış olan Twitter İcra Kurulu Başkanı Jack Dorsey, San Francisco merkezli Twitter’ı bu süreçte uzaktan yönetecekti. Dorsey sağlık krizi nedeniyle fikri tekrardan gözden geçirdiğini söyledi.

Twitter bugün yaptığı açıklamada ayrıca Eylül ayından önce istisna dışında iş seyahatlerinin olmayacağını ve yılın geri kalanında şirket için etkinlikler düzenlenmeyeceğini belirtti.

Twitter Pandemi Döneminde Baskı Altında

siber zorbalik twitter

Twitter, korona virüs hakkında paylaşılan yanlış bilgilendirmeler yüzünden birçok hükumet ve sağlık çalışanları tarafından baskı altına alınıyor. Şirket bunlarla mücadele ederken bir yandan da evden sürekli çalışma sistemi hakkında açıklamalar yapmakta ve daha henüz tam bir sayı çalışan sayısı bilinmemekte.

Facebook ve Alphabet Google gibi teknoloji devleri ise çalışanlarının çoğuna bu yılın sonuna kadar uzaktan çalışmasına izin verdi.

Geçtiğimiz hafta Google çalışanlardan 22 Mayıs’ta kendilerine bir gün izin almalarını istediğini ve evden çalışmanın salgın süresince tükenmişlikle bağlantısını ele almasını istediğini söyledi.

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

İlginizi Çekebilir:

Twitter, 5G Baz İstasyonlarına Yapılan Saldırılar ile İlgili Kışkırtıcı Paylaşımları Kaldıracak!

Facebook 2020 Sonuna Kadar Uzaktan Çalışma Sağlayacak

Twitch, Hediye Kartı Satmaya Başladı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Canlı Etkinlik Uygulaması: Facebook Venue

Karantina döneminde birbiri ardında yeni uygulamalar ve hizmetlerle tüketicilerin karşısına çıkan Facebook yeni bir uygulama daha tanıttı. Sosyal medya kullanıcılarının yorumcularla etkileşim kurmasına imkan...

Microsoft Yapay Zeka Gazeteci Dönemini Başlattı

Microsoft'un internet sitesi MSN'de yapay zeka gazeteci dönemi başlıyor. Şirketin, sözleşmeli gazetecilerin işlerine son vererek yapay zeka ve robotları görevlendirdiği iddia edildi  Hayatımızdaki yeri her...

Linkedin Nasıl Kullanılır? Linkedin CV Ekleme ve Tüm İşlemler

"Ne bildiğinden çok kimi tanıdığın önemlidir" sözünden ilham alarak kurulan bir site LinkedIn. LinkedIn sayesinde yeni iş fırsatlarına ulaşmakla birlikte ağınıza yeni kişiler ekleyebilir,...

Call of Duty: Warzone ‘a Duos Modu Geldi

Popüler Battle Royal oyunu Call of Duty: Warzone 'a oyunseverlerin uzun zamandır beklediği Duos modu geldi.  Infinity Ward ve Activision Twitter'dan yaptıkları paylaşım ile oyunseverlerin...

Teknosa Açılış Tarihi Belli Oldu

Covid-19 tebbirleri kapsamında kapatılan ve sadece online satış yapan teknoloji marketleri de normalleşme süreci kapsamında açılmaya başlıyor. Teknosa açılış tarihi de belli oldu. Buna...