Çarşamba, Eylül 23, 2020
Ana Sayfa Dijital Twitter Sürekli Evden Çalışma Sistemi Başlatıyor

Twitter Sürekli Evden Çalışma Sistemi Başlatıyor

Bugün Twitter yaptığı açıklamada zaten evden çalışan bazı çalışanlarını ofise geri getirmeme kararı aldı, artık bazı çalışanları sürekli evden çalışma sistemine dönecek. 

Korona virüs nedeniyle benzeri daha önce görülmemiş değişikliklere zorlanan iş ortamı, dünya çapında evden çalışma sistemine dönmüştü. Bugün Twitter yaptığı açıklama ile bazı çalışanlarını evden (uzaktan) çalışma sistemine sokan ilk büyük teknoloji şirketi oldu.

Bugüne kadar dünya çapında 4.2 milyondan fazla insanı enfekte ende pandemi hastalık çoğu ülkede ofisleri ve iş yerlerini kitledi. Evden çalışmaların yeni norm olarak ortaya çıkmasıyla şirketlerin çalışma şeklini büyük ölçüde değiştirdi.

Sosyal medya devi Eylül ayından önce çoğu ofisinin yeniden açılmayacağını ve çalışanların iş yerlerine gelip gelmeyeceğini seçebileceğini bildirdi.

2020 yılının ortalarında üç ila altı ay boyunca Afrika’ya taşınmayı planlamış olan Twitter İcra Kurulu Başkanı Jack Dorsey, San Francisco merkezli Twitter’ı bu süreçte uzaktan yönetecekti. Dorsey sağlık krizi nedeniyle fikri tekrardan gözden geçirdiğini söyledi.

Twitter bugün yaptığı açıklamada ayrıca Eylül ayından önce istisna dışında iş seyahatlerinin olmayacağını ve yılın geri kalanında şirket için etkinlikler düzenlenmeyeceğini belirtti.

Twitter Pandemi Döneminde Baskı Altında

siber zorbalik twitter

Twitter, korona virüs hakkında paylaşılan yanlış bilgilendirmeler yüzünden birçok hükumet ve sağlık çalışanları tarafından baskı altına alınıyor. Şirket bunlarla mücadele ederken bir yandan da evden sürekli çalışma sistemi hakkında açıklamalar yapmakta ve daha henüz tam bir sayı çalışan sayısı bilinmemekte.

Facebook ve Alphabet Google gibi teknoloji devleri ise çalışanlarının çoğuna bu yılın sonuna kadar uzaktan çalışmasına izin verdi.

Geçtiğimiz hafta Google çalışanlardan 22 Mayıs’ta kendilerine bir gün izin almalarını istediğini ve evden çalışmanın salgın süresince tükenmişlikle bağlantısını ele almasını istediğini söyledi.

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

İlginizi Çekebilir:

Twitter, 5G Baz İstasyonlarına Yapılan Saldırılar ile İlgili Kışkırtıcı Paylaşımları Kaldıracak!

Facebook 2020 Sonuna Kadar Uzaktan Çalışma Sağlayacak

Twitch, Hediye Kartı Satmaya Başladı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

blank

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kendi Kendine Kaybolan Medya Özelliği WhatsApp’ın Beta Sürümünde Görüldü

WhatsApp’ın, Android beta sürümünü güncellemesiyle yeni bir özellik açığa çıktı. Söz konusu Whatsapp güncellemesinde, kendi kendine kaybolan medyalar özelliği dikkat çekti. WhatsApp’ın Durum bölümünden...

Yeni Siri, 3 Yıl Öncesine Göre 20 Kattan Daha Fazla Bilgiye Sahip! 

Kısa bir süre önce yayınlanan iOS 14, iPadOS 14 ve watchOS 14 güncellemeleriyle yeni bir görünüm ve yeni özellikler kazanan Siri, 3 yıl öncesine göre 20 kattan daha fazla bilgiye sahip...

Çocuklar İçin Eğitici Uygulama: ‘Da Vinci Kids’ Uygulamasının Yeni Sürümü Yayınlandı 

Çocuklar için eğlendirici ve eğitici bir mobil uygulama olan ‘Da Vinci Kids’in yeni sürümü yayınlandı. Uygulamanın; akıllı telefonlar ve tabletler aracılığıyla, AppStore ve Google...

Huawei Watch GT 2 Pro ve Watch Fit’in Fiyatları Açıklandı! 

Kısa bir süre önce 'Geliştirici Konferansı 2020'de görücüye çıkarılan Huawei Watch GT 2 Pro ve Watch Fit’in resmi Türkiye satış fiyatları açıklandı. Huawei Watch GT 2 Pro, ön satışa özel 2 bin...

Giyilebilir Dezenfektan Saat ‘COOL FAST’, 20 TL Bandında Piyasaya Sürülecek

Bütünsel Tıp Uzmanı Emine Baran’ın kişisel hijyen ve virüsten koruma amaçlı tasarladığı giyilebilir dezenfektan saat ‘COOL FAST’, Çin’de düzenlenen uluslararası tasarım yarışması ‘Design Intelligence Awards (DIA)’da değerlendirme...