Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Twitter ’ın Türkiye ’de temsilcilik açmayı kabul ettiği açıklandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Fatih Sayan’ın yaptığı açıklamayla Türkiye’de temsilcilik açmayan tek platform Pinterest kaldı. 

Yürürlüğe girdiği günden bu yana gündeme sık sık gelen Sosyal Medya Düzenlemesi kapsamında günde 1 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunan sosyal ağ sağlayıcıların Türkiye’de temsilcilik açma zorunluluğu bulunuyor. Bu bağlamda ülkemizde temsilcilik bulundurmayan sosyal medya platformlarının, ilk olarak para cezası daha sonra ise bant genişliğini daraltma cezası ise karşı karşıya kalacakları açıklanmıştı. Instagram, Facebook, YouTube gibi popüler sosyal ağ sağlayıcılar geçen dönemlerde temsilcilik açma kararlarını açıklamışlardı. Sosyal Medya Düzenlemesi kapsamında temsilcilik açmayı kabul etmeyen platformlar arasında Twitter, Pinterest gibi platformlar kalmıştı. Yapılan açıklamalara göre, Twitter da ülkemizde temsilcilik açacak. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Fatih Sayan’ın yaptığı açıklamayla Twitter’ın da Türkiye’de temsilcilik açmayı kabul ettiği bildirildi. Sayan haberi: “İnternet trafiği bant genişliğinin daraltılması yaptırımı uygulanmadan, Twitter’ın da 7253 sayılı kanunun getirdiği yükümlülükleri yerine getireceğini açıklaması sevindirici” sözleriyle paylaştı. 

Twitter Türkiye ‘de temsilcilik açıyor, sadece Pinterest kaldı

Twitter’ın da Türkiye’de temsilcilik açacağını duyuran Sayan, ülkemizde sadece Pinterest’in temsilcisinin bulunmadığını açıkladı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Fatih Sayan: “Temsilci atamaya yönelik Pinterest’in yaptığı çalışmaları da yakından takip ediyoruz.” ifadelerini kullandı. Sayan, neden platformların Türkiye’de temsilcilik bulundurması gerektiğini ise “Sosyal ağların Türkiye’de temsilci bulundurması, vatandaşlarımızın hak ihlallerin giderilmesi adına muhatap bulunması açısından büyük önem taşıyor.” sözleriyle açıkladı. 

Türkiye’de temsilcilik açan ilk platform Rusya merkezli VK olmuştu

1 Eylül itibariyle yürürlüğe giren ve sosyal ağ sağlayıcılara ülkemizde büyük sorumluluklar getiren Sosyal Medya Düzenlemesi kapsamında ülkemizde temsilcilik açacağını duyuran ilk sosyal medya platformu Rusya merkezli VK olmuştu. VK’yı ise, YouTube, TikTok ve Facebook gibi platformlar takip etmişti. Son olarak Twitter, Pinterest gibi platformların bildirmediği temsilcilik bulundurma konusunda, Twitter’ın da temsilcilik açacağını kabul etmesinin ardından sadece Pinterest temsilcilik açmama konusunda direniyor. Pinterest önümüzdeki dönemlerde hala temsilci bildirmezse ülkemizde bant genişliğinin daraltılması cezasıyla karşı karşıya kalacak. 

İlginizi Çekebilir:

Sosyal Medya Çekilişleri, Marka Algısına Zarar Veriyor! 

Yapılan Yeni Bir Çalışma, Sosyal Medyada Paylaşım Yapma ve Fareler Arasında Bir Bağlantı Buldu

Spot ve Digidog’un tehlikeli operasyonları, 3D yazıcıyla okul | Haftalık Teknoloji Programı:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz