Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Twitter, Elon Musk’ın satın almasının ardından birçok sansasyonla çalkalanmıştı. Elbette bu sansasyonların büyük bir kısmı olumsuz olarak medyaya yansıdı. Ancak bugün aylar sonra ilk defa Twitter’dan olumlu ve pozitif bir haber aldık. Anlaşılan Elon Musk, binlerce kişiyi çıkarttığı Twitter ekibinden, sonunda “çekirdek kadro” oluşturabilmiş. Twitter, genellikle start-up dünyasında sıkça görülen bir adım atarak; çalışanlarına hisse vereceğini duyurdu. 

Elon Musk Çalışanlarına Hisse Verecek!

Twitter, birkaç ay önce Elon Musk tarafından satın alındığında zor günler başlamıştı. Çılgın milyonerimiz, satın aldığı sosyal medya platformunda biraz da garip sayılabilecek denemeler yaptıktan sonra çalışanlarına “Çok çalışın ya da işten çıkın” demiş, bunun üzerine ortalık karışmıştı. Çalışanların büyük bir kısmı Twitter’dan ayrılma kararı almıştı. Hatta durum öyle bir yere geldi ki; bazı Twitter ofislerinde çalışan kalmadığı için kapatıldı ve sosyal medya ağında bazı sıkıntılar meydana geldi.

Ancak hızla işe alım süreci başlatan Twitter, geçtiğimiz gün orta kademeli yöneticiler de olmak üzere toplam 200 kişiyi daha işten çıkartacağını duyurdu. Tüm bu olumsuz ve negatif haberlerin ardından haftalar sonra Twitter’dan olumlu bir haber alabildik. The Verge’te yayınlanan habere göre, Twitter geçtiğimiz hafta çalışanlarına bir mail atarak çalışma şartlarında iyileştirmelere gideceğini ve hisselerinin bir kısmını da ekiplere dağıtacağını söylemiş; “Geçen hafta, tüm şirketten toplayabildiğimiz kadar çok geri bildirimi değerlendirerek gelecekteki yürütmeyi iyileştirmeye odaklanan zorlu bir organizasyonel revizyonu tamamladık.”

2000’den Az Çalışan Kalmış!

E-posta’nın devamında, 24 Mart tarihinden sonra hala ekipte kalan kişiler Twitter’dan hisse alacağı yazıyor. Ayrıca bu hisse dağıtımının performansa dayalı olacağı ve daha çok ya da daha iyi çalışan kişilerin daha çok hisse alacağı da not düşülmüş. Çalışanlara ne kadarlık bir hisse ayrıldığı ya da Twitter’ın finansal olarak bu durumdan nasıl etkileneceği ise henüz bilinmiyor.

Ayrıca The Verge’ün haberine göre Elon Musk’ın satın almasının ardından Twitter’da dünya çapında 2000’den daha az çalışan kaldığı iddia ediliyor. Teknoloji şirketlerine baktığımızda bu sayı az gibi gözükse de; nasıl bir hisse dağıtımının yapılacağını bilemiyoruz. Önümüzdeki günlerde bekleyip göreceğiz.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz