Google, Drive ’a olası taciz ve spam’ı engellemek adına yeni bir özellik ekliyor. Google Drive ‘a eklenecek yeni özellik sayesinde kullanıcılar diğer hesapların kendileriyle dosya paylaşmasını engelleme imkanına kavuşacak. Google’ın yeni özelliği önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacak. 

Google Drive, platformda olası tacizi ve spam’ı önlemek için tasarlanmış bir hareketle, kullanıcıların diğer hesapların kendileriyle dosya paylaşmasını engelleme olanağı ekliyor. Önümüzdeki iki hafta içinde kullanıma sunulacak olan özellik, hesapların geçmişte onlarla paylaştığınız dosyalara erişmesini de durdurur ve geçmiş dosyalarını sürücünüzden kaldırır.

Google Drive ‘da kullanıcılar engelleme imkanına sahip olacak

Google yeni özelliğinin duyurusunda “Drive’ın paylaşım yetenekleri üretkenliği ve işbirliğini artırır, ancak kötü niyetli kişiler yararlı paylaşımı kolaylaştırması amaçlanan araçları kötüye kullanabilir” ifadelerini kullandı. Şirket: “Bu yüzden diğer kullanıcıları engellemenin bir yolunu yaratıyoruz.” dedi. Drive’da bir hesabın engellenmesi, bu kişinin Hangouts ve Chat gibi diğer Google hizmetlerinde sizinle etkileşim kurmasını da engeller.

Arama devi, yeni özelliğini Mayıs ayında duyurdu. Google’ın yeni özelliğinin duyurusu Buzzfeed News’den bir raporun ardından geldi. Bir kullanıcının kötü niyetli eski bir iş ortağından paylaşılan bir klasörü Drive’ından kaldıramadığı bir durumu vurgulaması şirketin söz konusu özelliği geliştirmesine olanak tanıdı. Klasör zararsız fotoğraflar içerdiğinden, Drive’ın mevcut “kötüye kullanım olarak bildir” özelliği uygun bir yanıt değildi ve hizmetin tasarımı, aksi takdirde dosyaların kalıcı olarak kaldırılmasını zorlaştırıyordu.

Kullanıcılar kişileri kolayca engelleyebilecek

Google’ın destek sayfasına göre yeni özelliğin kullanımı için kullanıcılar, Drive’da paylaştıkları bir dosyayı sağa tıklayıp kullanıcı engelleme seçeneği görecekler. Eğer engellenen kullanıcının engellemesini kaldırmak isterlerse daha sonra bu seçeneği de kullanabilecekler.

Google yeni özelliğini ilerleyen haftalarda kullanıma sunacağını açıkladı.

İlginizi Çekebilir:

Google, Gıdaya Erişmekte Zorlananlar için Find Food Support Hizmetiyle Ücretsiz Yiyecek Bulmaya Yardım Ediyor

Twitter Google ile Devam Et Özelliğini Duyurdu

Google’a Fransa’dan 500 Milyon Euro Ceza

3 bin liralık yerli üretim Oppo A74 inceleme : Oppo A74 kamera performansı nasıl?:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz