Tweet Üzerinden Gelir
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Sosyal medya devi Twitter, kullanıcıların ‘tweet’ üzerinden gelir elde edebilmesini sağlayan ‘Super Follows’ isimli özelliğini duyurdu. Platforma eklenecek yeni bir özellik ile ayrıca, Twitter’da belli ilgi alanlarına özel gruplar oluşturulabileceği ve kullanıcıların, bu gruplara katılım sağlayabileceği ifade edildi.  

Sosyal medya devi Twitter, kısa bir süre önce yaptığı yeni bir duyuru ile platforma eklenecek iki yeni özelliği açıkladı. Bu kapsamda; platformda, kullanıcıların tweet’ üzerinden gelir elde edebilmesini sağlayan ‘Super Follows’ isimli bir özelliğin kullanıma sunulacağı ifade edildi. Bu sayede kullanıcıların, ek içeriğe erişim için takipçilerinden ücret talep edebileceği dile getirildi. Şirket ayrıca, belirli ilgi alanlarına göre gruplar oluşturma ve bu gruplara katılım sağlama özelliğini de kısa bir süre içerisinde bünyesine ekleyeceğine işaret etti. Yapılan duyuruda, kullanıma sunulacak özelliklere ilişkin ekran görüntülerine de yer verildi. Ücretli abonelik özelliği ile ilgili ekran görüntüsünde, ödenecek ücretin ayda 4.99 dolar olduğu görüldü. Fakat Twitter’ın, fiyat politikasını yerel pazarlara göre şekillendirebileceği tahmin edildi.  

Aktarılan detaylara göre; ‘Super Follows’ adı verilen abonelik özelliği, Twitter kullanıcılarının takipçilerinden ücret almasını ve bu ücret karşılığında ekstra içeriğe erişim imkanı sunmasını mümkün kılacak. Ücret karşılığında sağlanan ekstra içerik; abonelere özel ‘tweet’ler, bir topluluk grubuna erişim, belli bir haber bültenine üyelik veya verilen desteği gösteren bir topluluk rozeti olabilecek. Sosyal medya devi, bu sayede içerik üreticiler ve yayıncıların doğrudan takipçilerinden gelir elde edebilmelerine olanak tanıyacak.  

‘Topluluklar’ özelliğinde Twitter kullanıcıları, kendi ilgi alanlarına ilişkin tweet’leri daha fazla görecek 

Twitter Topluluklar

‘Topluluklar’ özelliğinde ise Twitter kullanıcıları, kendi ilgi alanlarına özel gruplara katılım sağlama imkanı bulacak. Bu topluluklara katılım sağlayan kişiler, bu konulara odaklanan tweet’leri daha fazla görmeye başlayacak. Özelliklerin, platformda ne zaman yaygın kullanıma açılacağı ise henüz bilinmiyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Twitter, Sesli Mesaj Özelliğini Bazı Bölgelerde Hizmete Açtı

Twitter, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hesabına ‘Türkiye Devlet Görevlisi’ Etiketi Ekledi 

Twitter, Yeni Bir Gelir Modeli Geliştirmek İçin Birkaç Alternatif Değerlendiriyor 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz