Twitter’ın yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Sosyal medya devi, kullanıcıların bir tweetin tüm retweet ‘lerini görmelerini sağlayan yeni bir özelliği test etmeye başladı.Kullanıcıların genellikle anlık haber alma kaynaklarından biri haline dönüşen sosyal medya platformu Twitter, kullanıcıların yorum içeren ve içermeyen tüm retweet’leri görmesine yarayacak bir özelliği test etmeye başladı. Yeni özelliğin ne kadar süre test edileceği ise şu an için bilinmiyor.

Twitter’ın üzerinde çalıştığı bir tweetin tüm retweet ‘lerine görmeye olanak sağlayan özelliğini bir Twitter kullanıcısı tespit etti. Söz konusu yeniliği ise Twitter’ın ürün sorumlusu Kayvon Beykpour doğruladı.

Sosyal medya devinin test ettiği özellik, bir paylaşımın alıntılanan ve alıntılanmamış tüm retweet’lerini gösterecek.

Twitter’ın ürün sorumlusu Kayvon Beykpour söz konusu özellik için şu açıklamayı yaptı: “Bunu, bugün başlayan testin bir parçası olarak sunduk. Tüm Retweet ‘leri herhangi bir tweetin yorumları ile kolayca görebilirsiniz. Deneyimleme şansınız olduysa ne düşündüğünüzü bize bildirin”

Test edilmeye başlandığı doğrulanan yeni özellik, şu an için kullanıma sunulmasa da kullanıcıları oldukça heyecanlandırdı. Twitter kullanıcılarının uzun zamandır beklediği ve istediği bir özellik olan bir tweetin tüm retweet’lerini görme özelliğini kullanıcılar, üçüncü parti uygulamalar kullanarak görebiliyorlardı. Gönderinin retweetlerinde diğer insanların neler söylediğini görmek isteyen kullanıcılar genellikle Quoted Replies uygulamasını kullanıyorlardı. Kullanıcıların oldukça işine yarayan bu uygulamaya, artık Twitter’ın yeni özelliği resmi olarak bünyesine eklemesiyle gerek kalmayacak. 

Tüm Retweet ‘leri görme özelliği yakın zaman sonra sunulacak

Twitter’ın test etmeye başladığı yeni özelliğin kısa süre içerisinde kullanıcıya sunulacağı doğrulandı. Ancak söz konusu durum için açıklanan resmi bir tarih bulunmuyor. Beykpour, bir Twitter kullanıcısına verdiği cevapta, yeni özelliğin “yakında” herkese sunulacağını ifade etti. Test edilmeye başlanan özelliğe erişim şansı olan kullanıcılar ise test aşamasına dahil edilen kişiler oluyor. 

Türkiye’de geniş bir kullanıcı kitlesi bulunan Twitter, Şubat ayında 2019’un son çeyreğinde 152 milyon aktif kullanıcısı olduğunu duyurmuştu. Ayrıca ABD’li şirket tarihinde ilk kez bir çeyrekte 1 milyar dolar gelir elde etmişti. 

İlginizi Çekebilir:

Twitter’a ‘konuma göre içerik özelliği’ eklendi

Twitter Covid-19 Araştırması’nı başlattı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz