Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip olan Twitter, Keşfet sayfasına yeni bir özellik ekledi. Twitter’ın bünyesine eklenen yeni özellik sayesinde kullanıcılar, artık isterlerse sadece bölgelerinde trend olan içerikleri görebilecek. 

Her gün milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan Twitter, genellikle gündemde neler olduğuna bakmak ve gelişmelerden haberdar olmak için kullanılıyor. Bu noktada kullanıcılara daha alakalı sonuçlar verebilmek adına Twitter Keşfet sekmesine yeni bir özellik ekledi. Twitter eskiden, kullanıcıların takip ettiği kişileri dikkate alarak alakalı Keşfet içerikleri sunuyordu. Ancak yeni güncellemeyle birlikte kullanıcılar artık isterlerse sadece seçtikleri konuma göre de listeler ve içerikler görebilecek.  

Aktif milyonlarca kullanıcısı bulunan Twitter, önceden sadece gündem sekmesinde konuma göre listeleme özelliğini kullanıcılara sunuyordu. Dünyanın diğer bölgelerinde ya da sadece seçtikleri bölgeyi değiştiren kullanıcılar Gündem sekmesinden neler olup bittiğini öğrenebiliyordu. Şimdi ise eklenen yeni özellik sayesinde Keşfet sekmesinde de kullanıcılar konum değiştirerek bölgeye özgü içerikleri görüntüleyebilecekler.

Twitter Keşfet ’te konum özelliği nasıl ayarlanır?

Kullanıcıların Twitter Keşfet’e eklenen yeni özelliği kullanmaya başlamaları için tıpkı Gündem sekmesinde olduğu gibi söz konusu özelliği aktif etmeleri gerekiyor. Keşfet’te konuma ve takip edilen kişilere göre daha alakalı içerikler görmenizi sağlayacak bu söz konusu özelliği, Keşfet sayfasında bulunana ekranında sağ üst bölümünde yer alan çark simgesine tıklamak ve ‘İçeriği bu konumda göster’ demek yeterli olacaktır. Çark simgesine dokunulduğunda açılan ekranda aynı zamanda konum değiştirip farklı bölgelerin de Keşfet sayfası görülebiliyor. 

Twitter’a yeni eklenen konuma göre değişen Keşfet sekmesi bazı kullanıcılar için karışık görünse de, pek çok kullanıcının istediği bir özellikti. Sadece kendi ülke ve bölgesini takip etmeyen aynı zamanda ülkeleri dışındaki olaylar hakkında da bilgi sahibi olmak isteyen kullanıcıların oldukça işine yarayacağı bir özellik olacak gibi görünüyor. Bu şekilde kullanıcılar çok daha spesifik içeriklere sahip olabilecek ve diğer bölgelerde olan olayları takip edebilecek. 

İlgili Haberler:

Twitter’a Fleets özelliği geliyor: Tweetler 24 saat sonra silinecek!

Twitter’dan Kötüye Kullanıma Sıfır Tolerans – Özel Röportaj

AKILLI TÜRK HAMAMI, TİKTOK, TİNDER, BİTCOİN – DigiToll #2048

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz