Salı, Haziran 22, 2021
Ana SayfaTeknolojiHonor CEO’su, Honor’un Huawei Ayrılığının Ardından Akıllı Telefon Üretimine Devam Edeceğini Açıkladı

Honor CEO’su, Honor’un Huawei Ayrılığının Ardından Akıllı Telefon Üretimine Devam Edeceğini Açıkladı

Honor CEO’su Zhao Ming, kısa bir süre önce Huawei çatısı altından ayrılan ve satışı gerçekleşen Honor’un akıllı telefon üretimine devam edeceğini açıkladı. Açıklamasında kullanıcı deneyimine yatırım yapacaklarını vurgulayan Ming, 2021 yılında Huawei’den bağımsız ilk akıllı telefon serisini piyasaya süreceklerinin de altını çizdi. 

Honor CEO’su Zhao Ming, kısa bir süre önce Huawei çatısı altından ayrılan ve ‘Zhixin New Information Technology CoLtd’ şirketine satışı gerçekleşen Honor’un yedinci yılı şerefine marka kullanıcıları ile birlikte düzenlenen özel bir davette şirketin gelecek yıl planlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Açıklamasında Honor’un teknoloji dünyasındaki varlığını sürdürmeye devam edeceğini vurgulayan Ming, kullanıcı deneyimine yatırım yapacaklarının da altını çizdi. Honor CEO’su ayrıca, şirketin akıllı telefon üretimine devam etme konusunda kararlı olduğunu da sözlerine ekledi.  

Bununla birlikte; Honor’un, 2021 yılında Huawei’den bağımsız ilk akıllı telefon serisini tüketici beğenisine sunacağı dile getirildi. Şirketin ekosistem ürünlerine ilişkin de açıklamalarda bulunan Ming“Dizüstü bilgisayar, tablet, modem/router, akıllı ekran ürünleri ve kulaklık gibi tüm IoT (Nesnelerin İnterneti) ürünlerini üretmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. Huawei’nin ‘Mate’ ve ‘P’ serisi akıllı telefonlarında kullandığı teknolojilere atıfta bulunan Ming, bu cihazlarda yer alan üst segment teknolojileri oldukça beğendiğini dile getirdi ve ‘Honor’ adı altında da ‘Mate’ ve ‘P’ serisi telefonlar piyasaya süreceklerini ifade etti. Şirket CEO’su, Huawei ile her zaman fiyat/performans ürünleri noktasında sıkı bir rekabet içerisinde olmuş olsalar da bu rekabetin, artık geçmişte kaldığının da altını çizdi.  

Honor, Çin’in en büyük akıllı telefon üreticisi olmayı hedefliyor

Çin'in En Büyük Akıllı Telefon Üreticisi

Diğer yandan; kısa bir süre önce Huawei tarafından Zhixin New Information Technology CoLtd’ isimli yerel bir şirkete satılan Honor, 2013 yılında bir Huawei girişimi olarak kurulmuştu. Güncel olarak yedinci yaşını kutlayan şirket, Huawei’nin ABD ile yaşadığı gerilime bağlı olarak tedarik zincirinin kırılması nedeniyle bağımsız hale gelmek zorunda kalmıştı. Yaşanan gelişmeler sonrası, şirketin akıllı telefon pazarındaki varlığını sürdürüp sürdüremeyeceği de merak konusu olmuştu. Honor CEO’su Zhao Ming, yaptığı açıklamalarla birlikte bu konuyu da netleştirmiş oldu. Ming ayrıca, Honor’un Çin’in en büyük akıllı telefon üreticisi olmayı hedeflediğine işaret etti. Şirketin, 2021 yılında 100 milyon adet ürün satmayı hedeflediğinin de altı çizildi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Huawei, Resmi Olarak Honor’u Sattığını Açıkladı 

Honor Watch GS Pro İnceleme – Honor’un Ürettiği En İyi Akıllı Saat 

Honor, ‘Choice Moecen’ Kablosuz Kulaklık Modelini Satışa Sundu 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR