Twitter, kullanıcıların paylaşımlarına gelen yanıtları daha rahat takip edebilmelerini sağlayan yeni bir özelliği platforma ekliyor. Özelliğin tamamen kullanıma sokulmasıyla birlikte, artık kilitli olmayan hesaplar takip ettikleri hesaplar tarafından verilen yanıtları ayrı bir yanıt hattı üzerinde görebilecek. Yapılan yenilik şu anda sadece iOS işletim sistemli cihazlara gelmiş olsa da sosyal medya devi, özelliği çok yakın bir zamanda Android cihazlara da ekleyeceğini söylüyor. 

Twitter, platforma kullanıcıların tweet dizilerini daha kolay takip edebilmelerini sağlayan yeni bir özellik eklediğini duyurdu. Ağ üzerinde yapılan yenilikle birlikte, artık kullanıcılar takip ettikleri arkadaşları tarafından paylaşımlarına verilen yanıtları ayrı bir yanıt hattı üzerinde önceliklendirilmiş biçimde görebilecek. Belli bir yanıt hattı, takip edilen kullanıcıların verdiği yanıtları ana tweet’e bağlayacak; böylece kullanıcıların kimin kime yanıt verdiğini görmesi kolaylaşacak ve karşılıklı olarak takipleşilen hesaplar tarafından verilen yanıtlar gözden kaçmayacak. 

Güncel olarak, ağ üzerinden yapılan paylaşımlarda özellikle hesap kilitli değilse ve yapılan paylaşımlara herkes yanıt verebiliyorsa kullanıcıların yanıtları takip edebilmeleri biraz daha karmaşık bir hale gelebiliyordu. Twitter da geçen seneden beri bu durumun düzeltilmesi için özelliği kullanıma sokmak üzere test ediyordu. Sosyal medya devi, eklenen özelliği resmi Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla duyurdu. Yapılan paylaşımda şirket, kullanıcıların takip ettiği insanlar tarafından verilen yanıtları görmelerini mümkün kılan özelliğin güncel olarak iOS işletim sistemli cihazlarda aktif hale getirildiğine işaret etti. 

Twitter tarafından platforma eklenen ve tweet dizilerinin takibini kolaylaştırmayı hedefleyen özellik, şimdilik sadece iOS cihazlarda kullanımda olsa da şirket, yeniliğin sadece iPhone kullanıcılarına özel bir durum olmadığını ifade etti. Özelliğin sadece Apple cihazlarda kullanıma sokulmasıyla ilgili gelen eleştirilere, sosyal medya devi yeni yanıt hattı tasarımının çok yakında Android işletim sistemli cihazlara da getirileceği yanıtını verdi.  

Twitter’dan ABD’deki başkanlık yarışının adil ilerleyebilmesi için yeni bir hamle geldi