Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Twitter’a yeni gelecek özellikle birlikte kullanıcılar artık tweetlerini zamanlayarak paylaşabilecek. Twitter yeni ekleyeceği özellik şu an sınırlı sayıda kullanıcıyla test ediyor.

Sosyal medya platformlarından Twitter, platforma kullanıcıların daha etkin kullanabilmeleri için sık sık yeni özellikler ekliyor ve geliştireceği özellikler üzerinde çalışıyor. Son dönemlerde sık sık uygulamayı iyileştirmeye yönelik çalışmalar geliştiren Twitter, kullanıcıların hem mobilde hem de masaüstü sürümde daha etkin ve kolay dolaşabilmesi için yeni özellikler eklemeye devam ediyor.

Şu an için sınırlı sayıdaki kullanıcıyla denenen özellik başarıyla sonuçlanırsa, geliştirici ekip yeni özelliği tüm Twitter kullanıcılarına sunacak. Masaüstünde kullanılacak olan özellik kapsamında kullanıcılar, paylaşmak istedikleri tweetleri zamanlayabilecekler.

Kullanıcılar Twitter’ın masaüstü internet sitesi üzerinde, hazırlanan tweeti alt tarafta bulunan menü aracılığıyla zamanlayabilme özelliğine sahip olacak. Belirlenen zaman geldiğinde hazırlanan tweet otomatik olarak paylaşılabilecek. Bu yenilik özellikle düzenli tweet atan hesaplara oldukça yardımcı olacak gibi duruyor. Normalde otomatik tweet atmak için farklı bir uygulama kullanmak gerekiyor. Ancak artık Twitter’ın kullanıcılara sunacağı özellik sayesinde başka herhangi bir uygulama kullanmak zorunda kalınmayacak.  Kullanımı oldukça kolay olan özelliğin hesap yönetenler ve sürekli tweet atanların işini oldukça kolaylaştıracağı düşünülüyor.

Twitter, kullanıcılarla test etmeye başladığı özelliğin teknik detayları şu an için mevcut değil. Özelliğin Android ve iOS platformlarına gelip gelmeyeceği de bilinmiyor. Twitter’ın yakın zamanda konuyla alakalı açıklama yapması bekleniyor.