Ankara Büyükşehir Belediyesi Mansur Yavaş, bugün Twitter’dan yeni bir video paylaştı. “Hazırsak, başlayalım” ifadeleri ile paylaşılan videoda, Ankara ’nın dijital bir şekilde yönetileceği ‘Dijital Belediye 4.0’ projesinin haberi verildi. Vatandaşların yönetime dahil edileceği “BLD 4.0” yeni dijital yönetim sistemi sayesinde Ankaralılar, bütçede de direkt söz hakkına sahip olacak.

Mansur Yavaş, Ankara’yı vatandaşlarla birlikte dijital olarak yönetilecek yeni bir proje duyurdu. Resmi Twitter hesabından “BLD 4.0” projesinin anlatıldığı bir video paylaşan Yavaş, Ankaralıları belediyeyi birlikte yönetmeye davet etti. 

Dijital Belediyecilik 4.0 olarak isimlendirilen projenin anlatıldığı videoya bakıldığında, Netflix arayüzü ile hazırlandığı görülüyor. Hatta videonun Netflix’in 2018 yılında izleyici beğenisine sunduğu ilk interaktif yapım olan Black Mirror: Bandersnatch’e benzediği görülüyor.

Ankara ‘nın birlikte yönetileceği Dijital Belediye 4.0 videosu:

Ankaralıları yönetime direkt olarak dahil edecek BLD 4.0 projesinde, Ankara’ya yapılacak yatırımlar ve yenilikler vatandaşların oylamalarıyla seçilecek. Videoda bazı projelerden bahsediliyor. Bunlar arasında, “Batıkent Rekreasyon Alanımızda organik tarım pazarı yer almalı mı?”, “AnkaPark’a ne yapılacağına siz karar vermek ister misiniz?”, “Başkent’teki tüm otobüslerin %100 çevre dostu olmasını ister misiniz?” ve “Ankara’yı birlikte yönetmeyi ister misiniz?” soruları soruluyor. Videonun sonunda ise “Ankara’nın bu eşsiz ve güzel hikayesini oluşturan sizlersiniz. Artık dijital katılımcılık ile bütçeyi yönetecek, yaşadığınız şehrin projelerini belirleyeceksiniz. Başkent sizin, karar sizin. Dijital Belediyecilik 4.0’a hoş geldiniz.” ifadeleri yer alıyor. 

Ankara’nın dijital bir şekilde Ankaralılar tarafından yönetilmesine olanak tanıyan “Dijital Belediyecilik 4.0” projesinin ne zaman başlayacağı ise henüz bilinmiyor. 

Mansur Yavaş Twitch’te canlı yayın rekoru kırmıştı

Mansur Yavaş, 17 Mart’ta Twitch yayıncısı Pqueen’in “Pqueen ile kimdir” isimli programına katılmış ve canlı yayın rekor sayıda izlenmişti. Yayın başlangıcında 160 bin seviyesinde olan anlık izleyici sayısının, daha sonra 360 bin seviyesine kadar ulaşmıştı. Söz konusu rakamın, Türkiye’de anlık izlenme rekoruna tekabül ettiğinin de altı çizilmişti. Bununla birlikte yayının, totalde 2 milyona yakın kişi tarafından izlendiği dile getirildi. 

İlginizi Çekebilir:

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitch Kanalı Açtı! 

Mansur Yavaş, Resmi Twitch Hesabı Açtı 

Twitch Türkiye Abonelik Fiyatında İndirim Yaptı: Aylık 9.90 TL’ye Düştü!

29 saatlik pil ömrü sunan kablosuz oyuncu kulaklığı Logitech G733 inceleme:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz