Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Geçtiğimiz günlerde 44 milyar dolarlık bir anlaşma ile Twitter’ı satın alan Elon Musk’ın açıklaması, takipçilerini şaşırttı. Çılgın milyarder, şirketin CEO’sunun kim olduğu konusunda bir fikri olmadığını söyledi!

Elon Musk’ın Twitter macerası haftalardır gündemden düşmek bilmedi. Geçtiğimiz aylarda Twitter’ı almak istediğini söyleyen Musk, 44 milyar dolarlık bir teklif sunmuş, tam anlaşmanın tamamlanacağı esnada ise, platformdaki bot hesapları işaret ederek anlaşmayı askıya aldığını açıklamıştı.

Bu hamlenin ardından mahkemelik olan Musk ve Twitter, nihayet sorunları çözdü ve belirlenen rakam üzerinden söz konusu anlaşma imzalandı. Geçtiğimiz günlerde Elon Musk Twitter’ın yeni sahibi olarak karşımıza çıktı. Ancak sansasyonlar sona ermedi, Elon Musk şimdi de CEO’nun kim olduğu konusunda fikir sahibi olmadığını açıklayarak gündemi sallamayı başardı.

Twitter, Elon Musk’a Yöneticilik Eğitimi İçin Mail Attı

Twitter, Elon Musk’a yöneticilik eğitimi ile ilgili bir otomatik mail gönderdi. “@Twitter101’i yönetmeye başlama zamanı” başlığıyla gönderilen e-posta, “Twitter’da iyi bir yönetici olmanın anlamı” ile ilgili bir eğitime yönlendiren bir bağlantı içeriyordu.

Maili alır almaz bu haberi takipçileriyle paylaşmak isteyen Elon Musk, kendisine gönderilen maili, “Az önce Twitter’dan bu emaili aldım. Bu otomatik oluşturulmuş gerçek, fiili bir mail.” sözleriyle duyurdu, sonrasındaysa “bu eşsiz bilgiyi öğrenmek için” yalnızca 30 gün verilmiş olmasını çok talepkar bulduğunu söyleyerek şaka yaptı. Elon Musk’ın bu gönderisine, kısa süre içerisinde takipçilerinden yorum yağdı.

“CEO’nun Kim Olduğuna Dair Bir Fikrim Yok!”

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, kullanıcılarından gelen yorumları incelemeyi ve cevap vermeyi de ihmal etmedi. Musk, bir kullanıcının Twitter CEO’sunun kim olduğuyla ilgili sorusuna ise şu şekilde cevap verdi: “Benim biyodaki ünvanım Chief Twit. CEO’nun kim olduğuna dair bir fikrim yok.”

Yayılan haberlere göre, Elon Musk şu anda Twitter’ın şirket yapısında ve şirket Slack’inde CEO olarak görünüyor, ancak bu pozisyonun ne denli kalıcı olduğu bilinmiyor. Şirketin CEO’su Parag Agrawal yakın zamanda başka üst düzey yöneticiler ile birlikte şirketten ayrılmıştı. Bakalım Musk, Parag Agrawal yerine CEO koltuğuna kimi oturtacak?

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz