Okuma Süresi
2 dakika

Ağ güvenlik ürünleri ve benzeri alanlarda faaliyet gösteren Türkiye’nin yeni nesil teknoloji şirketi Pnetworks, Mobile World Congrees (MWC) ile uluslararası arenada.

Dünyanın en önemli teknoloji şirketlerinin bir araya geldiği Mobile World Congrees, her yıl olduğu gibi bu yıl da dünya devlerine ev sahipliği yaptı. 27 Şubat – 2 Mart tarihleri arasında İspanya’nın Barselona şehrinde yapılan kongreye ülkemizden ve dünyadan çok sayıda önemli marka katılım sağladı. Kongrede bu yıl ülkemizin savunma sanayii alanında önemli isimlerinden birisi olan Pavo Group bünyesindeki Pnetwork de yer aldı. İşte detaylar!

Dünyaya Adım Attı

2003 yılı itibariyle ülkemizde savunma sanayii alanında faaliyet gösteren firmalardan birisi olan Pavo Group bünyesindeki şirketlerin IP network haberleşme, kontrol sistemleri, enerji iletim/dağıtım satış, pazarlama & entegrasyon gibi faaliyetleri, 2019 yılından itibaren Pnetworks tarafından yürütülüyor. Oldukça önemli bir portföyü oluşturan söz konusu şirketler için yeni nesil teknoloji anlayışını getiren ve bunun yürütülmesini sağlayan Pnetworks, bugünlerde ise kendisini dünyaya tanıtıyor. Kongrede kendi üretimi olan ağ ürünlerini sergileyen firma, bu sayede küresel iş bağlantıları kurmak için önemli bağlantılar elde etmiş oldu.

Kendi Ürünlerini Tanıttı

Bilindiği gibi her yıl İspanya’nın Barselona kentinde yapılan ve farklı sektörlerden teknoloji şirketlerinin bir araya geldiği MWC, firmaların ürünlerini tanıtmaları ve farklı alanlardaki profesyonelleri bir araya getirmeyi amaçlayan bir organizasyon. Etkinlikler çerçevesinde bir araya gelen sektör liderleri aynı zamanda geleceğe dönük anlaşma ve projelerin de adımını bu kongre sayesinde yapabiliyor. Teknoloji markalarının ve liderlerinin bir araya geldiği kongreye bu yıl ilk kez katılım sağlayan Pnetworks, dünyanın dört bir yanından gelen misafirlerini ağırlarken aynı zamanda da kendi üretimi olan Switch, Wi-Fi ve SDWAN ürünlerini tanıttı.

‘Avrupa Açısından Önemli Bir Fırsattı’

Pnetworks Genel Müdürü Ömer Ragıp Özkan MWC katılımı hakkında, “Mobil Dünya Kongresi’ne katılmak, bizim için küresel müşterilerle buluşmak adına önemli bir adım oldu. Bu katılım bizim için, Avrupa’da Pnetworks markasını ve ürünlerini tanıtmak adına önemli bir fırsat oldu. Ayrıca fuara katılarak, Pnetworks’ün Türkiye teknoloji sektöründeki konumunu ve ürünlerindeki yüksek kaliteyi gösterme şansına sahip olduk. Önümüzdeki dönemde meyvelerini verecek değerli görüşmelerde bulunduk.” açıklamasında bulundu. Özkan, ayrıca bu katılımın; Asya ve Afrika ağının yanı sıra Avrupa ağında da partnerler bulmak adına önemli bir fırsat oluşturduğunu da söyledi.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz