TCL Türkiye Üretimi

Çinli teknoloji şirketi TCL, Türkiye üretimi ilk akıllı telefon modeli ‘TCL 20 SE’yi tanıttı. Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Asya Pasifik bölgelerindeki 160’ı aşkın ülkede ürün ve çözümlerini tüketicilere ulaştıran şirket, yerli üretim akıllı telefon ‘TCL 20 SE’ için “www.tclshoptr.com” adresinden ön sipariş verilebileceğine işaret etti.  

Çin merkezli teknoloji şirketi TCL, Türkiye üretimi ilk akıllı telefon modeli ‘TCL 20 SE’yi kısa bir süre önce gerçekleştirdiği bir tanıtım etkinliğinde görücüye çıkardı. Türkiye’de üretilen ilk model olan cihazın, 2 bin 799 TL’lik tavsiye edilen son kullanıcı fiyatıyla ve 3 aylık ‘Ekran Koruma Garantisi’ ile piyasaya sürüleceği belirtildi. Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Asya Pasifik bölgelerindeki 160’ı aşkın ülkede ürün ve çözümlerini tüketicilere ulaştıran şirket, yerli üretim akıllı telefonu için “www.tclshoptr.com” adresinden ön sipariş verilebileceğine işaret etti.  

TCL’in Türkiye’de yerli üretime başlamasıyla ilgili görüşlerini paylaşan TCL Communication Türkiye Ülke Müdürü Serhan Tunca, konuya ilişkin açıklamasında “Uzun zamandır Türkiye pazarında faaliyet gösteriyoruz. TCL markası olarak ana stratejimiz, üstün kullanıcı deneyimine sahip ürünlerimizi erişilebilir fiyatlarla tüketicilerimize ulaştırmak. Kullanıcılarımızın TCL markasına olan ilgisi, bu stratejiyi başarıyla gerçekleştirdiğimizin bir göstergesi. Türkiye’deki operatörlerle, perakendecilerle ve distribütör iş ortaklarıyla kapsamlı ve verimli bir stratejik iş birliği ağı da oluşturduk. Yerli üretimle birlikte markamızın büyüyen yolculuğunda heyecan verici yeni bir bölüme geçiyoruz. ‘Made in Türkiye’ etiketine sahip TCL 20 SE üretimine başka modelleri de dahil edeceğiz ve Türkiye’den çıkan bir başarı hikayesi yaratacağız” ifadelerine yer verdi.  

Yerli üretim akıllı telefonla ilgili değerlendirmelerde bulunan TCL Communication Türkiye Pazarlama Müdürü Arzu Topuz ise “Türkiye pazarı, TCL bünyesinde öncelik verilen ve istikrarlı bir şekilde yatırım yapılan pazarlardan biri olmaya devam ediyor. Alcatel markasının yanı sıra, Kasım 2019’dan itibaren TCL markalı ürünlerimizi de kullanıcılarımızla buluşturuyoruz. Yerli üretim süreciyle birlikte TCL markamızla ilgili iletişim ve pazarlama yatırımlarımız artarak devam edecek” dedi. 

TCL 20 SE, üstün bir video eğlence sistemi sunmayı hedefliyor

TCL 20 SE

Aktarılan detaylara göre; 28 Mayıs 2021’de Teknoloji ve Sanayi Bakanı Mustafa Varank’ın da ziyaret ettiği üretim tesisinde ‘Made in Türkiye’ etiketiyle üretilen TCL 20 SE, gelişmiş bir akıllı telefona ait tüm özelliklerin yanı sıra her yerde aynı görsel ve işitsel deneyime sahip olmak isteyenler için üstün bir video eğlence sistemi sunmayı hedefliyor. Cihazda yüzde 90 ekran gövde oranı, 6.82 inç büyüklüğünde V çentikli bir ekran ve ince bir kasada geniş görüntüleme performansı sağlayan 20.5:9 ekran oranı bulunuyor. Geniş ekrandan daha fazla yararlanabilmek için TCL 20 SE’de ayrıca, kullanıcıların videoları izlerken internette gezinmesine veya mesajları yanıtlamasına olanak tanıyan “Akıllı Kayan Pencere” özelliği de bulunuyor.  

Bununla birlikte; TCL 20 SE, SDR’den HDR’ye dönüştürme teknolojisi ile videoları daha kaliteli bir şekilde oynatabiliyor. ‘NXTVISION’ teknolojisi sayesinde ise izlenen videoların rengi, kontrastı ve netliği, gerçek zamanlı olarak iyileştiriliyor. Akıllı telefonun çift hoparlör tasarımı, ses deneyimini de üst seviyeye çıkarmayı vadediyor. Cihazda tüm bu özelliklere güç sağlamak için Qualcomm’un 8 çekirdekli işlemcisi ve 5.000 mAh kapasitesinde bir batarya bulunuyor. TCL 20 SE’nin dörtlü arka kamerası da fotoğrafı çekilen nesneleri otomatik olarak algılamak ve arka planı daha güzel hale getirmek üzere tasarlanmış yapay zeka destekli renkli portre ve gökyüzü geliştirme özellikleriyle birlikte geliyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

TCL, Yerli Üretim Akıllı Televizyon Ürün Gamını Genişletiyor! 

TCL, Dünyanın İlk Hem Uzayan Hem de Katlanabilen Ekranlı Telefonunu Tanıttı

TCL TAB 10 S WiFi ve TAB 10 FHD 4G Tablet, Türkiye’de Satışa Çıkıyor! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz