Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın katlanabilir ekranlı iPhone ‘u 2023 yılında piyasaya süreceğini aktardı. Kuo ayrıca, şirketin katlanabilir akıllı telefon modeline çok fazla önem verdiğini ve bu sektörde rakiplerini geride bırakabileceğini de belirtti. 

Katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar iki yıldan uzun bir süredir hayatımızda. Samsung, Huawei, Xiaomi gibi pek çok üretici de katlanabilir akıllı telefon furyasına katılarak günümüzün en yeni teknolojilerini kullanıcılarına sunmak için çalışıyor. Bu bağlamda pek çok şirketin katlanabilir akıllı telefonunu görsek de, akıllı telefon sektörünün öncü isimlerinden olan Apple’dan hala bu konuda bir atak gelmedi. 

Ortaya daha önce pek çok sızıntı ve iddia atılsa da şirketten de katlanabilir akıllı telefonlarla alakalı bir açıklama duymadık. Ancak sektörde tutarlı Apple sızıntılarıyla bilinen ünlü analist Ming-Chu Kong konuyla alakalı bazı bilgiler paylaştı. Kuo’nun yatırımcılarına gönderdiği bir raporla Apple’ın ilk katlanabilir ekranlı iPhone modelini 2023 yılında piyasaya süreceği ortaya çıktı. 

Kuo’nun aktardığı bilgilere göre, katlanabilir ekranlı ilk iPhone’da Apple Samsung Foundry ve SDC ile iş birliği yapacak. Kuo, katlanabili iPhone’da SDC’nin Y-Octa teknolojisine nazaran pek çok avantaj sunan TPK’nın gümüş nanotel dokunmatik paneli kullanılacak. Bu da dokunmatik panelin birden fazla noktadan katlanabilmesine olanak tanıyacak. Ayrıca, Apple’ın elinde olduğu bilinen bazı patentlerde, şirketin katlama çizgisinde süper parlak piksellerden oluşan bir şerit kullanacağı da görülmüştü. Cihaz açılmaya başladığında bu piksellerin maksimum derecede açıldığı ve katlanan bölgeyi ısıttığı aktarılıyor. Bu çözüm, özellikler malzemelerin deforme olabileceği düşük sıcaklıklarda daha dayanıklı bir yapı sağlayacak. 

Apple 15 – 20 milyon civarında katlanabilir iPhone piyasaya sürecek

Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun aktardığına göre, ilk katlanabilir iPhone, 8 inç boyutunda olacak. Bu iPhone’un QHD+ çözünürlük sunması bekleniyor. Kuo, şirketin katlanabilir akıllı telefon sektörüne geç ancak sağlam bir giriş yapacağını da belirtiyor. Kuo’ya göre, Apple 2023’te 15 ila 20 milyon katlanabilir iPhone piyasaya sürecek. 

İlginizi Çekebilir:

Xiaomi Katlanabilir İlk Telefonunu Tanıttı: Mi Mix Fold, Dünyanın Sıvı Lensli İlk Telefonu!

Huawei, ‘Mate X2’ Katlanabilir Akıllı Telefon Modelini Çin’de Satışa Sundu! 

Yeni M1 İşlemcili iMac ve Apple TV 4K’nın Türkiye Fiyatı Belli Oldu! 

Tesla Model S Kazası, Kripto Para Yönetmeliği, Apple Spring Loaded | Haftalık Teknoloji Programı:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz