Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

ABD merkezli telekomünikasyon şirketi Verizon 2015’te AOL’yi, 2017’de ise Yahoo’yu bünyesine eklemişti. Verizon şimdi yaptığı bir açıklamayla AOL ve Yahoo ’yu 5 milyar dolara satacağını duyurdu. 

ABD’li çok uluslu telekomünikasyon şirketi Verizon yaptığı bir açıklamayla pek çok kişiyi şaşırttı. Şirket geçen senelerde satın aldığı Yahoo ve AOL’yi 5 milyar dolar karşılığında satacağını açıkladı

Verizon, 2015 yılında 4,4 milyar dolara AOL’yi, 2017 yılında ise 4,5 milyar dolara satın almıştı. Şirket şimdi ise bunları satacağını açıkladı. AOL ve Yahoo’nun yeni sahibi ise Apollo Global Management olacak. Verizon söz konusu satış için 5 milyar dolar istediğini belirtti. Geçen senelerde bünyesine eklediği şirketler içinse 9 milyar dolar ödemişti. 

5 milyar dolar karşılığında küresel bir alternatif yatırım yöneticisi firması Apollo Global Management’a satılacak Yahoo ve AOL için Verizon yüzde 10’luk söz sahibi olarak kalmaya devam edecek. 

Engadget, TechCrunch, Yahoo Finance de Apollo Global Management’ın oluyor

Apollo Global Management, bünyesine AOL ve Yahoo’yu eklediğinde sadece şirketlere değil şirketlerin alt markalarını da satın almış olacak. Yani özellikle teknoloji gündemi için önemli olan Engadget, TechCrunch, Yahoo Finance ve The Huffington Post gibi platformlar da Apollo Global Management’ın olacak. 

Verizon’un hem Yahoo hem de AOL için 9 milyar dolar ödediğini belirtmiştik. Yıllar önce satın aldığı Yahoo ve AOL’yi neredeyse yarı fiyata elden çıkaran şirket, benzer bir olay daha yaşamıştı. Şirket 2019 yılında Tumblr’ı WordPress’in sahibine satmıştı. Instagram, Snapchat ve Facebook gibi rakiplerinin yanında eski günlerini bulamayan Tumblr’ın ardından Verizon benzer bir hamle yaparak, eski başarısını bulamayan şirketleri de satacak. 

İlginizi Çekebilir:

Apple 2021 İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı: iPhone, Mac ve iPad Geliri Dudak Uçuklattı

Amazon, 2021 Yılının İlk Çeyrek Mali Sonuçlarını Açıkladı 

Mercedes Benz Sesli Asistanı, Tesla Sorusuna Şaşırtıcı Bir Yanıt Verdi!

Timur Akkurt’la Teknoloji – Dijital Yayıncılık ve Netflix’in Oscar Başarısı:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz