Netflix’in ünlü korku oyunu Resident Evil için yeni bir dizi projesine bu yaz başlayacağı söylendi.

Birçok farklı, orijinal yapıma ev sahipliği yapan Netflix, aynı zamanda uyarlamalardan da  içerik üretiyor. Son dönemde yapmış olduğu Witcher uyarlaması ile gündeme gelen Netflix şimdi de ünlü korku oyunu Resident Evil’ın uyarlamasını yapma peşinde. 

Redanian Intelligence sitesinde yapılan habere göre NetflixCapcom’un efsane oyun serisi Resident Evil için bir dizi yapacak. Redanian Intelligence’in haberine göre ilk sezonunu sekiz bölümden oluşacak yeni dizinin bu yaz yapımına başlayacak. 2021 yılında yayınlanması beklenen yeni Resident Evil dizisinin, oyun serisinde ana karakterlerden olan Albert Wesker’ın kız kardeşiyle birlikte, kızı Jade Wesker ve Billie Wesker’ın hikayesine odaklanacağı söyleniyor. Daha önce sızdırılan bilgilere göre de Netflix bu uyarlama ile Resident Evil evrenini genişletmek ve detaylandırmak istiyor.   

1996 yılında ilk oyununu çıkaran Resident Evil serisi, oyun dünyasında en sevilen korku oyunu serilerinden biridir. Yeni oyunlar çıkarmaya devam eden Resident Evil serisi daha önce sinemaya uyarlanmıştı. Resident Evil oyunundan uyarlanan 6 film dünyada 1.2 milyon dolar gişe hasılatı elde etmişti. Netflix’ten henüz resmi bir açıklama gelmediği için hikaye ve oyuncu kadrosu hakkında pek fazla bir bilgi yok.  

Netflix açıkladı: The Witcher’ın anime yapımı geliyor

Netflix, Adam Sandler’la olan anlaşmasını uzattığını açıkladı