Okuma Süresi
2 dakika

Netflix, The Witcher’la yakaladığı başarıyı dizinin anime filmi çekerek yükseltmek istiyor. Netflix’in anime filmi olarak çekeceği yapımın ismi ise The Witcher: Nightmare of the Wolf olacak.

Online yayın platformu Netflix’e The Witcher dizisi çok iyi geldi. Romandan bilgisayar oyununa taşınan The Witcher, en son izleyicilerin karşısına dizi olarak çıkmış ve Netflix’te şu ana kadar birinci sezonu en çok izlenen dizi ünvanını kazanmıştı. Fantastik kurgu dizisi The Witcher’ın tam 76 milyon abone tarafından izlenmesi Netflix’e yeni içerik kapısı açtı. Platform büyük ilgi toplayan dizinin animesini yapacak.

Netflix, hem uzak doğuda tanınır olmak hem de büyük ilgi toplayan dizisinden daha fazla para kazanmak için The Witcher’ın yeni bir yapımı üzerinde çalışıyor.

Netflix, The Witcher’ın anime filmini yapıyor

Netflix, The Witcher’ın henüz ilk sezonu izleyicilerle buluşmadan dizinin 2. sezon onayını duyurmuştu. Online yayın platformu şimdi ise diğer bir The Witcher yapımı üzerinde çalışmalarını hızlandırdı. The Witcher: Nightmare of the Wolf ismiyle izleyici beğenisine sunulacak animenin arkasında Legend of Korra’yı yapan ekip bulunuyor.

Netflix, NX hesabından attığı bir twet’te söz konusu anime hakkında bilgi verdi. Tweet’e göre animede, Witcher bütün kıtayı tehdit eden bir tehlikeyle yüzleşmek zorunda kalacak. Yeni The Witcher yapımında başrol hakkında bilgi verilmese de izleyicilerin aklına ilk olarak Geralt geliyor. Muhtemel başrolün yine Geralt olacağı düşünülüyor. Söz konusu anime yapımda The Witcher’ın senaristi ve yapımcısı da yer alacak.

“Söylentiler doğru, yeni bir Witcher hikayesi yapım aşamasında! Anime film, The Witcher: Nightmare of the Wolf, bizi Kıta’yı tehdit eden yeni bir tehditd götürecek. Sizlere Witcher takımı @LHissrich ve @BeauDeMayo ve Legend of Korra’nın arkasındaki stüdyo Studio Mir tarafından sunuluyor.”

Netflix, The Witcher’a olan ilgi ve beğeniden son derece memnun olduğunu daha önce de açıklamıştı. ‘’Devasa yeni marka’’ olarak adlandırılan The Witcher’ın anime filminin yaklaşık bir yıldır saklandığını ve Netflix’in elinde nasıl bir seri olduğunu bile bilmeden animeye başladığını dizinin senaristi Lauren Schmidt Hissrich aktarmıştı.

The Witcher’ın 2. sezonu en erken 2021’de gelecek

Netflix, anime rüzgarı estirecek