Dünyanın en popüler teknoloji markalarından birisi olan Apple, her yıl düzenlediği WWDC etkinliklerini bu yıl da gerçekleştirdi. WWDC 2023 kapsamında sunulan yeni ürünlerle birlikte Apple geleceğin teknolojik gelişimi konusunda önemli deneyimler aktardı. Etkinlikte en çok ilgi çeken ürünlerin başında markanın artırılmış gerçeklik gözlüğü Vision Pro gelirken tüm bu ilginin sonucu olarak etkinlik sonrasında Apple hisseleri adeta fırladı.

WWDC 2023 etkinlikleri 5 Haziran’da başlayarak 9 Haziran’a kadar kapılarını teknoloji tutkunlarına ve yatırımcılarına açtı. Etkinlik boyunca Apple, yepyeni ürün skalası ile adeta hayranlık uyandırırken diğer yandan da şirket hisseleri ciddi derecede artış gösterdi. Öyle  ki, gidişat şirketin rekor kıracağı yönünde görünüyor. İşte detaylar!

Apple Hisseleri Uçuyor

Dünyanın en önemli teknoloji şirketlerinden birisi olan Apple, 5 Haziran günü düzenlemiş olduğu Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC 2023) etkinliğinde işletim sistemi güncellemeleri ile birlikte birtakım yeni ürünlerini de tanıttı. Teknoloji tutkunlarının en çok merak ettikleri ve ilgiyle takip ettikleri ürün ise karma gerçeklik başlığı Apple Vision Pro oldu. Hatta görünen o ki Vision Pro, beklenilenin çok üzerinde bir etki yaratmış durumda. Çünkü Apple hisseleri dün akşam hisse başına tam 183,79 dolardan kapandı.

Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi

WWDC etkinlikleri kapsamında bir çok Apple ürünü ilgi ile takip edilirken Vision Pro’ya olan ilgi neredeyse tüm ürünlerin çok ötesine geçti. Teknoloji alanında medyanın önemli isimlerinin yapmış olduğu haberlerle ilginin daha da yoğunlaştığı Vision Pro, kendisine gösterilen bu ilgiyi karşılıksız bırakmamış gibi görünüyor. Zira Apple hisseleri, düzenlenen her etkinliğin ardından mutlaka bir ivme alsa da bu yıl adeta bir sıçrama yaşandı denilebilir. CNBC’de yer alan bir değerlendirmeye göre Apple hisseleri, Pazartesi gününü hisse başına tam 183,79 dolardan kapatmış görünüyor. Ki bu hisse fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesini oluşturuyor. Böylelikle Apple’ın değeri yaklaşık olarak 2,89 trilyon dolara ulaşmış oldu. Bu durumda Apple, 2022’nin ilk günlerinde 3 trilyon dolar değerini gören ilk şirket oldu. Uzmanlara göre şirket, 2023 yılında 3 trilyon dolar eşiğini rahatlıkla geçecek ve kendi rekorunu da kıracak. Ve yine uzmanlara göre bu yüzdeli artışın arka planında ise Apple Vision Pro’nun tanıtılması geliyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz