Yoğun iş temposunun ve sosyal yaşamın getirmiş olduğu; internet, arama ve mesajlaşma gibi ihtiyaçlarımız gün geçtikçe artar hale geldi. Fatura kesim tarihimize henüz çok varken kendimizi defalarca ek paket satın alırken buluyoruz. Vodafone; daha çok genç bireylerin ihtiyacı olduğunu düşündüğü bu süreç için geliştirdiği FreeZonegençlik kulübü ile avantajlı paketler sunuyor.

Pek çok Vodafone kullanıcısı; uygun fiyatlara, avantajlı kampanyalardan yararlanmak için Vodafone FreeZonegençlik kulübüne katılıyor. Avantajlı genç tarifeleri ile hem fiyat konusunda içimiz rahat oluyor, hem de “paketim bitmek üzere” endişesi içerisinde olmadan paketimizde bol bir şekilde yer alan internet, dakika ve SMS haklarımızı gönül rahatlığıyla kullanabiliyoruz. Elbette, bu tarifeye geçmek için bazı kriterler bulunuyor. Festivallerden, yaza merhaba konserlerine kadar adından sık sık bahsettiren etkinliklere sponsor olan ve kıpır kıpır bir gençlik kulübü olan Vodafone FreeZone’a katılmak için yapmanız gerekenleri aşağıda açıkladık.

Kimler FreeZone’lu Olabilir?

Vodafone FreeZone; yalnızca bir tarife, paket ya da kampanyadan ibaret değildir. 25 yaş ve altında bulunan bireysel hat sahiplerine katılım fırsatı sunan bir kulüptür. Vodafone FreeZone’a katılmak için öncelikle aktif bir Vodafone hattına sahip olmalısınız. Daha sonrasında ise en önemli husus, yaş kriteridir. 25 yaşında ve 25 yaşın altında olan herkes bu kulübe katılabilir. “FreeZone’a geçmek için ne yapmam gerekiyor?” dediğinizi duyar gibiyiz. Oldukça kolay olan bu sürecin aşamalarını aşağıda açıkladık.

FreeZone’lu Olmak İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

Yukarıda açıkladığımız şartları karşılıyorsanız hızlı bir şekilde FreeZone’lu olabilirsiniz! Telefonunuzun mesaj bölümünü açın ve büyük harfler ile FREEZONE yazarak, 1525’e bu iletiyi kısa mesaj olarak gönderin. Katılım işleminizin tamamlandığı ile ilgili bir mesaj alırsanız siz de artık bir FreeZone’lu oldunuz demektir.

Vodafone Kullanıcı Tanımlama İşlemi Nasıl Yapılır?

Özellikli bir tarifeye geçme ya da bir kulübe katılma gibi süreçlerde, genellikle şöyle bir durum ile karşı karşıya kalındığını görüyoruz: Hat sahibi 50 yaşındaki bir baba, hat kullanıcısı ise 18 yaşında genç bir birey olabiliyor. Bu nedenle, yapılan bu kısa mesaj gönderme işlemi ile FreeZone’a katılım sağlanamıyor. Bu özel durum için izlenebilecek 3 çözüm bulunuyor:

  • Vodofone hatlarından 542, sabit hat ve diğer operatörlerden 0 542 00 00’ı, yurt dışından 0090 542 542 00 00’ı aradığınız durumda hat sahibinin yanınızda olması şartıyla, FreeZone’a geçmek istediğinizi müşteri hizmetlerine aktarabilirsiniz.
  • Vodafone bayiliklerinden birine başvurup; hat sahibinin anneniz/babanız olduğunu ama kullanıcısının kendiniz olduğunu açıklayarak FreeZone’a geçme talebinizi paylaşabilirsiniz.
  • Vodafone’un web sitesinde yer alan online formu doldurarak başvuru yapabilirsiniz. Aşağıda adresine yer verdiğimiz bu forma gittikten sonra, karşılaşacağınız ekranda yer alan bilgileri doldurmanız yeterli:

  • Yaptıracağınız kimlik doğrulamasıyla tarife kısıtı olmaksızın bu kulübün sunduğu fırsatlardan yararlanmak bu kadar kolay.

Vodafone; bu süreci, ara ara yaptığı SMS bildirimleriyle de özellikle duyuruyor.

Vodafone kullanıcı tanımlama formunun yer aldığı sayfaya gitmek için TIKLAYINIZ!

Vodafone FreeZone Tarifeleri Nasıl Görüntülenir?

“Gelecek heyecan verici. Hazır mısın?” mottosu ile cebe ve kullanıma uygun tarifeler oluşturan Vodafone, FreeZone gençlik kulübü için ise çok daha ayrıcalıklı paketler sunuyor. “Vodafone’lu değilim ama geçmek istiyorum” ya da “Vodefone’luyum, benim için neler var?” diyorsanız, aşağıda yer verdiğimiz adrese giderek, güncel FreeZone tarifeleri hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu sayfada yer alan tarifelerden yararlanmak isteseniz yalnızca Vodafone’lu olmanız ya da yeni geçiş yapmış olmanız yeterli değildir. Yaş kriterini karşılamanız gerektiğini sakın unutmayın.

Faturalı ve faturasız Vodafone FreeZone tarifeleri ile ilgili detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ!

FreeZone Üyesi Olup Olmadığımı Nasıl Öğrenirim?

Vodafone FreeZone üyesi olmak için anlattığımız adımları izlediniz ve herhangi bir bilgilendirme mesajı gelmedi ya da daha öncesinde bu kulübe katılıp katılmadığınızı hatırlamıyorsunuz. Bu kulüpte yer alıp almadığınızı oldukça basit bir yöntem ile ücretsiz bir şekilde sorgulayabilirsiniz. Telefonunuzun mesaj ekranını açıp, FREEZONESORGU yazarak 1525’e kısa mesaj gönderin. Daha sonra tarafınıza gönderilecek bilgilendirme mesajı ile FreeZone’lu olup olmadığınızı öğrenmiş olacaksınız.

26 Yaş Üstüne FreeZone Var mı?

Birbirinden avantajlı tarifelerin yer aldığı ve harika festivallerin düzenlendiği bu kulübe en önemli katılım şartının 25 yaş kriteri olduğundan yukarıda söz etmiştik. Ne yazık ki, 25 yaş üstünde bulunan kişiler FreeZone gençlik kulübüne katılamazlar. Aslında, burada hat sahibinin kim olduğu konusu önem arz eder.

Örneğin, hat sahibi 28 yaşında ise FreeZone’a katılamaz; ancak hat sahibi 22 yaşında olur da, hat kullanıcısı 28 yaşında olur ise FreeZone’a geçiş yapmak mümkündür. Herkes tarafından biliniyor ki, henüz 18 yaşına basmamış kişilere telefon alınırken; hat sahibi ailenin başka bir bireyidir, hat kullanıcısı da genç bireydir. Bu 18 yaşından büyük olan kişiler için de geçerli olabiliyor. Demek istediğimiz; bir hat sahibi ve hat kullanıcısı farklı kişiler olabilir. 25 yaş üzerinde iseniz; kullandığınız hat numarasını, 25 yaş altında bulunan bir aile ferdinin üzerine tanımlayarak FreeZone dünyasına katılabilirsiniz.