Şipşak Fotoğraf Makineleri
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
4 dakika

Şipşak fotoğraf makineleri, dijital fotoğraf makinelerindeki gelişmeye rağmen popülerliğini korumaya devam ediyor. Kullanıcıların birçoğu; şipşak makinelerle çekilen fotoğraflarda bulduğu samimiyeti ve sanatsal yansımayı, dijital makinelerde göremiyor. Dijital makinelerin bütçeyi zorlamaya başladığı gerçeği de göz önünde bulundurulduğunda; fotoğraf tutkunları için şipşak makineler, ideal bir tercih olma niteliği taşıyor. Peki en iyi şipşak fotoğraf makineleri hangileri? Detaylar haberimizde…

Şipşak fotoğraf makineleri; çeşit çeşit renkleriyle, pratikliğiyle ve fotoğraflara kattığı retro havayla beğeni toplamaya ve popülaritesini artırmaya devam ediyor. Kullanıcıların birçoğu; şipşak makinelerle çekilen fotoğraflarda bulduğu samimiyeti ve sanatsal yansımayı, dijital makinelerde göremiyor. Dijital makinelerin bütçeyi zorlamaya başladığı gerçeği de göz önünde bulundurulduğunda; fotoğraf tutkunları için şipşak makineler, ideal bir tercih olma niteliği taşıyor. Peki en iyi şipşak fotoğraf makineleri hangileri? Detaylar haberimizde…

İşte en iyi 10 şipşak fotoğraf makinesi!

En iyi Şipşak Fotoğraf Makineleri

Fotoğraf tutkunları tarafından tercih edilen en iyi 10 şipşak fotoğraf makinesi şu şekilde:

1. Canon Zoemini S 

Şipşak Fotoğraf Makineleri

‘Canon Zoemini S’ ile hem oldukça güzel selfieler hem de grup fotoğrafları çekilebiliyor. Birden fazla rengi bulunan makine, 8 MP çözünürlük sunuyor ve akıllı yazıcı işlevine de sahip olma niteliği taşıyor. Cep boyutuna sahip olmasıyla dikkat çeken cihaz, selfie aynası ve halka ışığı özellikleri sayesinde de kullanıcıların kaliteli fotoğraflar elde edebilmesini sağlıyor. Arkası yapışkanlı şipşak baskı alınabilen makineyle, hareket halindeyken de fotoğraf çekilebiliyor. Mat siyah, inci beyazı ve pembe altın gibi renk seçenekleri olan cihaz, hafif yapısı sayesinde çantada da rahatça taşınabiliyor. Kullanıcıların, otomatik zamanlayıcı ayarıyla pozlar yakalayabildiği makinenin fotoğraf kağıdı da suya dayanıklı olma niteliği taşıyor. Cihazda, pek çok filtre ve kolaj seçeneği yer alıyor.

2. Instax SQ20

Şipşak Fotoğraf Makineleri

Fotoğraf yanında 15 saniyelik videolar çekebilmeye de olanak tanıyan ‘Instax SQ20’, tek seferde 4 farklı fotoğraf çekebiliyor. Makine, çift pozlama özelliği sayesinde iki resmi tek bir görüntü halinde birleştiriyor ve ortaya oldukça sanatsal fotoğraflar çıkıyor. Cihaz, dört farklı bölünme seçeneği sayesinde de bir görüntü üzerinden birden fazla görüntü yakalayabiliyor ve kullanıcılar, birçok farklı filtre ile fotoğraflarını düzenleyebiliyor. Dahili belleğinde 50’ye kadar görüntü saklayabilen makinenin, aynı zamanda 4 kata kadar yakınlaştırma özelliği de bulunuyor. 

3. Kodak Mini Shot Combo 3 

Şipşak Fotoğraf Makineleri

Kodak Mini Shot Combo 3’, ‘Bluetooth’ aracılığıyla mobil cihazlara bağlanabiliyor. Kullanıcılar ayrıca, doğrudan fotoğraf galerisinden de baskı alabiliyor. Makine ile çekilen fotoğraflar, kağıt kalitesi sayesinde su geçirmiyor ve parmak korumalı olduğu için uzun süre dayanabiliyor. Kullanıcılar, fotoğraflarını çerçeveli ve çerçevesiz olmak üzere iki farklı modda yazdırabiliyor ve birçok filtre seçeneğiyle düzenlemeler yapabiliyor.

4. Instax Mini 11 

Şipşak Fotoğraf Makineleri

Çekilen fotoğrafların hızlı bir şekilde basılabildiği ‘Instax Mini 11’, kullanıcılara otomatik pozlama ayarı özelliği sunuyor. Renk seçenekleriyle beğeni toplayan cihaz, otomatik pozlama özelliği sayesinde ışığı algılayarak perde hızını ve flaşı kendisi ayarlıyor ve ortaya yüksek kalitede fotoğraflar çıkarabiliyor. Selfie aynasının bulunmasıyla avantaj sunan makine, güçlü flaş ışığı sayesinde de fotoğraflarda arka planı aydınlatıyor. 

5. Canon Zoemini C 

Şipşak Fotoğraf Makineleri

‘Zoemini S’nin bir alt modeli olan ‘Canon Zoemini C‘, 5 MP çözünürlük ve 314×500 dpi değeri sunuyor. Cihaz; yapışkanlı baskılar alma, selfie’ler için yansıtıcı ayna özelliği, hem çekim yapma hem de baskı alma ve hafif tasarım gibi özellikleriyle ‘Zoemini S’ ile benzerlik gösteriyor. 

6. Fujifilm Instax SQ 6 

Şipşak Fotoğraf Makineleri

Kare bir tasarıma sahip olan ‘Fujifilm Instax SQ 6’, kullanıcıları fotoğrafı dikey ya da yatay çekme kararsızlığından kurtarıyor. Cihaz, 1.5 kat daha büyük boyutuyla fotoğrafa daha çok alan sığdırılabilmesini sağlıyor. Üç farklı renk seçeneği bulunan makine, flaşı sayesinde arka planı da aydınlatabiliyor. Mor, yeşil ve kırmızı olmak üzere üç ayrı filtresi bulunan cihaz ayrıca, bir kareye iki görüntü de sığdırabiliyor.

7. Kodak Mini Shot 

Şipşak Fotoğraf Makineleri

Kodak Mini Shot’; baskılarda su geçirmez, parmak izi yapmaz ve yırtılmaz garantisi sunuyor. Ekranı sayesinde kullanıcıların fotoğraf çekmeden kontrol edebilmelerine imkan tanıyan makine, 10 MP çözünürlük sunuyor. 1.7 LCD ekran, otomatik odaklama, pozlama ve beyaz dengesi özellikleri de bulunan cihazda, ‘Bluetooth’ bağlantı seçeneği de yer alıyor. Ayrıca makine ile çekilen fotoğraflara, ‘Mini Shot’ uygulaması aracılığıyla filtre ve efekt de eklenebiliyor.

8. Polaroid OneStep 2 

Şipşak Fotoğraf Makineleri

Retro tasarıma sahip ‘Polaroid OneStep 2’ de benzer şekilde, ‘Bluetooth’ özelliği sayesinde akıllı telefonlara bağlanabiliyor. Çift pozlama da yapabilen cihaz, şipşak fotoğraf çekimine yeni başlayanlar için de ideal bir tercih olma niteliği taşıyor.

9. Instax Mini LiPlay

Şipşak Fotoğraf Makineleri 

Fujifilm’inInstax serisinde yer alan ‘Mini LiPlay’, hem şık bir tasarıma sahip olma hem de hafif ve küçük olma niteliği taşıyor. Mikrofon özelliği sayesinde 10 saniyelik ses kaydı yapabilen makinede kullanıcılar, fotoğraflara ses kaydedebiliyor. Bununla birlikte cihazda, QR kod ile tarama yaparak kaydedilen 10 saniyelik ses dinlenebiliyor. ‘Mini LiPlay’ ile çekilen fotoğraflar, filtreyle düzenlenebildiği gibi bu fotoğraflara, sticker ve emoji de eklenebiliyor. Cihaz, özellikle fotoğrafa ses kaydetme özelliğiyle diğer şipşak makinelerden ayrılıyor.  

10. Instax Wide 300 

Şipşak Fotoğraf Makineleri

Instax Wide 300’ ise listeye son sıradan giriş yapıyor. 40 cm’ye kadar mesafeden yakın çekim yapılabilen makinede, grup ve etkinlik fotoğrafları da çekilebiliyor. Flaş gücü sayesinde düşük ışıkta bile çekim yapabilen ve yakın çekim merceği ile birlikte gelen makinenin, manzara çekimi ve büyük etkinlikler için de oldukça uygun olduğu ifade ediliyor.

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir:

Telefonda Silinen Fotoğrafları Geri Getirme Mümkün mü?

İçerik Üreticiler İçin Hazırlanan Fujifilm ‘Vlogger Kit’ Seti Satışa Sunuldu!

Yerli Mobil Asistan ‘icibot’, Dünya Pazarına Açıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz