Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Çin merkezli elektronik üreticisi TCL, 2018’de akıllı telefonlarıyla ülkemizde faaliyet göstermeye başlamıştı. Ekran üretimindeki başarısıyla sektörde adından söz ettiren TCL, şimdi ise yüksek teknolojili TV ‘leriyle Türkiye pazarına giriş yapıyor.

Ürettiği fiyat performans akıllı telefonlarıyla, sektörde ününü artıran TCL, Bilkom ile yaptığı anlaşma sonucunda Eylül ayından itibaren Türkiye’de televizyon sektöründe de aktif olmaya hazırlanıyor. Omdia’nın 2019 verilerine göre adet bakımından dünyanın en büyük ikinci TV üreticisi ünvanıyla tanınan TCL, ülkemizde 2018 yılından bu yana akıllı telefonlarını tüketici beğenisine sunuyor. TCL artık Bilkom güvencesiyle akıllı TV ‘lerini Türkiye ’deki tüketicilerle buluşturacak.

Huawei, DJI, Asus ve Apple gibi önemli markaların Türkiye’deki operasyonlarını yürüten Bilkom, TCL’in halihazırda ülkemizde akıllı telefon faaliyetlerini de yürütüyordu. Şirket artık TCL’in TV operasyonlarını da yürütmeye başlayacak.

Bilkom Genel Müdürü Fikret Ballıkaya TCL’in televizyon operasyonları için bazı açıklamalarda bulundu. Ballıkaya: “TCL, zengin TV ürün gamı ile her yıl dünyanın dört bir yanında milyonlarca tüketiciye ulaşıyor. ‘Türkiye’nin dijital yaşam koçu’ olarak, TCL TV’nin yüksek teknoloji sunan ürünlerini, erişilebilir fiyatlarla ve yerli üretim farkıyla Eylül ayında tüketicilerle buluşturacak olmanın heyecanı içerisindeyiz.” ifadelerine yer verdi.

TCL TV ’ler Eylül ayından itibaren Türkiye ’de

TCL CEO’su Kevin Wang da Türkiye pazarı hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Wang: “Bilkom ile yapmış olduğumuz işbirliği, tüketiciye daha yenilikçi değerler sunacaktır. TCL olarak globalde gerçekleştirdiğimiz başarılarından gurur duyuyor ve yapmış olduğumuz bu işbirliği ile önümüzdeki yıllarda Türkiye’de de başarılarımızı büyüteceğimize inanıyoruz.” dedi. 

Bilkom işbirliği ile Türkiye’de piyasaya sunulacak olan TCL TV’ler Android işletim sistemi ile birlikte tüketici karşısına çıkacak. Cihazlarda ayrıca AI-IN teknolojisi ile birlikte yapay zeka destekli teknolojiler de bulunacak. QLED panel kullanan TCL TV’ler’de aynı zamanda Google Asistan desteğini de kullanıcıya sunacak. 

İlginizi Çekebilir:

Sony’nin ZH8 8K HDR Full Array Led TV’leri 8K’da 60 fps 4K’da 120 fps Destekleyerek Oyun Deneyimini Artırıyor 

Xiaomi Seri Üretime Geçen İlk Şeffaf TV’sini Çin’de Satışa Sunacak

Dönebilir Ekranlı Samsung Sero TV, Türkiye’de Satışa Sunuldu

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

4 YORUMLAR

  1. Teknolojisi gayet iyi diye biliyorum, fiyat olarak da uygun olursa harika olur..İsmini çok duydum,bu zamana kadar türkiye pazarına giriş yapmaması şaşırtıcıydı 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz