Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

WhatsApp Android’de beta sürümü güncellendi. Yeni gelen sürüm ‘’From Facebook’’ betasına odaklanıyor. Ancak güncellemede karanlık mod ile ilgili herhangi bir yenilik bulunmuyor. Beta sürümünde yaşanan sorunlar sebebiyle karanlık mod, uygulamada bazen görülebiliyor.

WhatsApp geliştiricileri son dönemlerde iyice artan bir çalışma düzeni içerisinde. WhatsApp, uygulamayı geliştirmek ve yeni özellikler eklemek amacıyla güncellemeler yayınlamaya devam ediyor. Geliştirici ekip şimdi de WhatsApp’ın Android sürümünün betasını güncelledi.

Yeni gelen sürümde hala karanlık mod ile alakalı bir bilgi bulunmamakta. Ancak yeni beta sürümünün özelliklerini kamuoyu ile paylaşan WABetaInfo, beta sürümden kaynaklı sorunlar nedeniyle bazı menülerin karanlık temada görüntülenebildiğini söylüyor. Ancak görülen karanlık mod ile alakalı bazı şeylerin beta sürümünden kaynaklı hatalar yüzünden olduğu açıklandı.

Yeni sürüm 2.19.331 koduyla gelecek ve daha çok görsel değişiklik sunuyor olacak. Göze çarpan en büyük değişiklik ise kullanıcı karşısına daha fazla çıkarılan ‘From Facebook’ ibaresi.

‘From Facebook’ ifadesi, sadece açılış ekranında değil WhatsApp’ın Ayarlar menüsü için de yeniden tasarlanmış durumda.

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp’a açılış ekranı eklenmişti. Bu ekran, WhatsApp uygulamasına girdiğinizde önce boş bir sayfa açıyor ve bu sayfada WhatsApp’ın logosu görünüyor. Hemen ardından da uygulamaya geçiş yapılıyor. Artık bu açılış ekranında “From Facebook” ibaresi de bulunacak.

Kullanıma hala sunulmayan karanlık mod örnekleri de beta sürümünde yaşanan bazı sorunlar sebebiyle olduğu vurgulanıyor. Yaşanılan problem yüzünden WhatsApp uygulaması açılırken kimi zaman normal modda kimi zaman da karanlık modda bir açılış ekranı görülüyor.

WhatsApp geliştiricilerin yeni özellikleri ne zaman kullanıcılara sunacağı ise henüz bilinmiyor.  Ancak geliştirici ekibin yeni özellikleri test ettikten sonra yaşanılan bir problem olmazsa kullanıcılara en kısa sürede sunacağı düşünülüyor.