Vazgeçilmez yazılımcı platformu olan GitHub, mobil versiyonunun geldiğini duyurdu.Yapılan açıklamalarda kullanıcıların beta sürümüne dahil olabilmeleri için kayıt yaptırmaları gerektiği belirtildi.

GitHub platformu özellikle yazılımcılar için büyük önem arz eden bir platform. Kullanıcılar GitHub platformunda geliştirilen yazılım kodlarını depolayabiliyorlar. Geliştiriciler kodları açık kaynak kodlu olarak herkesin kullanımına sunabiliyordu. Ancak platforma erişim sadece internet tarayıcıları üzerinden gerçekleşebiliyoru. Artık yeni geliştirilen sürümle birlikte GitHub kullanıcıları platforma akıllı telefonları üzerinden de erişebilecek.

GitHub yetkililerin yapmış olduğu açıklamaya göre platformun artık hem iOS hem de Android uygulamasının olduğu ifade edildi. Artık geliştiriciler mobil uygulama üzerinden kodlara erişebilecek.  Üstelik GitHub’ın mobil uygulaması, son dönemlerde popüler olan karanlık mod desteğine de sahip.

GitHub yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda platformun artık hem iOS hem de Android uygulamasının olduğu ifade edildi. Geliştiriciler GitHub’ın mobil uygulaması üzerinden kodlara erişebilecekler ve kendi kodlarında çeşitli değişiklikler yapabilecekler.

GitHub’ın beta sürümü şu an için sadece iOS cihazlarda sunuldu. Ancak yetkililerden edinilen bilgilere göre kısa süre sonra Android ekosistemi de GitHub’ın mobil uygulamasının beta sürümüne erişebilecek.

GitHub yetkilileri iOS’ta kullanıma açılan beta sürümünün erişiminin sadece kayıtla gerçekleştiğini belirtti. Şu an için sadece iOS platformu için çıkan beta sürümüne burada bulunan bağlantıyla kayıt olabilirsiniz.