Okuma Süresi
1 dakika

WhatsApp’ın son dönemlerde birçok yeni özellik üzerinde çalıştığı biliniyor. Bu özellikler arasında, WhatsApp gruplarında yöneticilerin tam anlamıyla bir yönetici gibi hissetmesini sağlayacak özellikler de bulunuyor. İşte Detaylar!

WhatsApp, dünya genelinde en çok kullanılan ücretsiz mesajlaşma uygulamaları arasında yer alıyor. Hemen hemen her akıllı telefon sahibinin kullandığı uygulama, kullanım ve paylaşım kolaylığı nedeniyle bu denli tercih ediliyor.

En çok kullanılan uygulamalar arasında yer alan WhatsApp, bireysel konuşma ve paylaşımların yanı sıra iş, okul ve benzeri alanlara ait gruplar kurma ve bu gruplarda fotoğraf, video, ses dosyaları ve belgeler paylaşma imkanı da sunuyor. Son dönemde özellikler konusunda geliştirmelere giden uygulama geliştiricileri, yeni sürümde grup yöneticilerine daha fazla yetki vermeyi amaçlayan özellikler üzerinde çalışıyor.

Bu Özellikler Grup Yöneticilerinin Yetkilerini Artırıyor!

WABetaInfo tarafından, popüler sohbet uygulamasının yepyeni özellikleri ortaya çıkarıldı. Bu özellikler arasında grup yöneticilerine WhatsApp gruplarında daha fazla kontrol sağlayan yenilikler de yer aldı. WhatsApp’ın şu anda çok kısıtlı bir test grubuna sunmuş olduğu v2.22.17.12 beta sürümünde yayınlanan özellikler, bir hayli dikkat çekici.

Yakın zamanda herkese açılması beklenen güncellemede grup yöneticileri, gruptaki bir mesajı herkesten silme yetkisine sahip olacak. Bu özellik sayesinde kalabalık bir gruba önderlik eden yöneticiler, gruba gönderilen reklam, spam ya da istenmeyen mesajları herkesten silebilecek. Böylece gruplarda istenmeyen konuşmaların ya da güvenlik tehdidi oluşturan spam mesajların önüne geçilmiş olacak. Yöneticiler bir mesajı sildiğinde, gruptaki herkes bu durumdan haberdar edilecek. Böylece kalabalık gruplarda meydana gelmesi muhtemel kaoslar da engellenecek.

Sohbet Botu Sayesinde Kullanıcılar Yeniliklerden Anında Haberdar Olacak!

WhatsApp’ın son sürümle birlikte kullanıcılara sunmayı planladığı özellikler, grup yöneticilerinin yetki alanını genişleten özelliklerle sınırlı kalmıyor. Buna ek olarak yeni sürümle birlikte bir de uygulama içinde duyuruları paylaşan bir sohbet botu olacak.

Bu botun yapacağı duyurular arasında yeni özellikler, WhatsApp deneyiminin iyileştirilmesi için yapılabilecekler, kullanım ipuçları yer alacak. Yeni sürüm için WhatsApp tarafından henüz kesin bir tarih bilgisi verilmemiş olsa da bu özellikler çok yakında tüm WhatsApp kullanıcılarının hizmetine sunulacak.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz