Perşembe, Ekim 28, 2021
Ana SayfaDijitalWhatsapp Hareketli Çıkartma Özelliğini Test Ediyor

Whatsapp Hareketli Çıkartma Özelliğini Test Ediyor

Whatsapp, hareketli çıkartma özelliğini beta sürümünde ilk olarak Android kullanıcılarına sundu. 194.9 sürümü ile geri alınan yeni sticker formatının yakın zamanda tam sürüm için de paylaşılacağı tahmin ediliyor. WhatsApp beta 2.20.194.7 sürümünde test edilen özellik, 5 hareketli çıkartmayı destekliyor.

5 yeni Whatsapp hareketli çıkartması eklendi

Yenilikleri ve performans iyileştirmelerini beta sürümünde kullanıcılara test ettiren Whatsapp, hareketli çıkartma teknolojisi ile ilgili de dikkat çeken güncellemeleri paylaşmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde iOS ve Android tarafında yayınlanan beta güncellemesi ile birlikte kullanıcılara mesajları tarihsel filtreleme ile arama imkanı sunulmuştu. Oldukça beğenilen yeni sürüme bir yenilik de çıkartmalar tarafında eklendi. İlk olarak Android işletim sisteminde 2.20.194.7 sürümü ile yayınlanan özellik, kullanıcıların mesajlaşma sırasında hareketli çıkartmaları gönderme ve görüntüleyebilmesine yardımcı oluyor. Ancak Whatsapp geliştirici ekibi, v2.20.194.9 sürümünü paylaşarak bu özelliğin kullanımını şimdilik devre dışı bıraktı.

Whatsapp hareketli çıkartma
Whatsapp Hareketli Çıkartma

5 hareketli sticker paketi ile birlikte gelen yenilik yeni beta sürümlerinde kullanılamıyor. Geri çekilen özelliğin; yeni uygulama optimizasyonları ile gelecek güncellemelerde tekrar deneneceği, birkaç hafta içerisinde nihai sürümde paylaşılacağı tahmin ediliyor. Yeni güncelleme paketlerinde döngüsel hareketlilik, konuşmanın ileri geri hareket ettirilmesi ile sağlanırken paylaşılacak güncelleme ile bu sorunun da çözülmesi bekleniyor.

Halihazırda Whatsapp Beta kullanıcısı değilseniz test edilen yenilikleri, APK indirerek deneyimleyebilirsiniz. Google Play Store üzerinde maksimum test kullanıcısı sayısına ulaştığı belirtilen Whatsapp güncellemelerinin detaylarını, WABetaInfo sitesi üzerinden de bulmak mümkün.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

Eve Kuaför Çağırma Uygulaması: Rapunzel 

Acer, Oyuncu Bilgisayarı Serisindeki 4 Modeli Yenilediğini Duyurdu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR