Eve Kuaför Çağırma Uygulaması

Pandemi sürecinde kuaförlerin kapanması ve sosyal izolasyonun kuaför alışkanlıklarını ciddi anlamda kısıtlamasıyla birlikte güzellik ve bakım uygulamalarının evde yapılıp yapılamayacağı da birçok kişi için merak konusu oldu. Bu fikirle yola çıkan eve kuaför çağırma uygulaması Rapunzel, kısa bir süre önce işlem yapmaya başladığını duyurdu. 

Tüm dünyaya hızla yayılan COVID-19 salgının karantina ve sosyal izolasyon çalışmalarına neden olması sebebiyle, kuaförlerin işletme faaliyetleri de geçici olarak durdurulmuş ve kuaför alışkanlıklarında önemli kısıtlamalar yaşanmaya başlamıştı. Durum böyle olunca güzellik ve bakım uygulamalarının evde yapılıp yapılamayacağı da pek çok kişi için merak konusu olmuştu. Bu fikirle yolan çıkan eve kuaför çağırma uygulaması Rapunzel, kısa bir süre önce işlem yapmaya başladığını duyurdu. 

Aktarılan detaylara göre uygulama, 2019 yılının son çeyreğinde geliştirilmeye başlandı ve 6 ay içerisinde hizmete sunulmaya hazır hale geldi. 25 kişilik bir ekip tarafından yönetilen Rapunzel, şu ana kadar 100’e yakın güzellik uzmanını kendi bünyesinde bir araya getirdi. Uygulamanın kurucu yöneticisi Barış Bilen Vural, Rapunzel ile hem kuaförlerin ve güzellik sektörünün dijital dönüşümünü gerçekleştirmeyi hem de kadın istihdamını ve ekonomiye katılımı artırmayı hedeflediklerini belirtti. Pandemi süreciyle gündeme oturan birçok yeniliğe Rapunzel’in hızla adapte olduğunu ifade eden Vural, kullanıcıların ve güzellik uzmanlarının sağlığı için çok katı kurallar ile hizmet standartlarını belirlediklerini de sözlerine ekledi.  

Güzellik uzmanları, Rapunzel uygulaması bünyesine kayıtlı profesyonellerden oluşuyor 

Rapunzel Uygulaması

Kullanıcılar, güncel olarak uygulama üzerinden seçtikleri yer ve saatte manikür, pedikür, cilt bakımı, ağda veya microblading gibi güzellik ve kişisel bakım işlemlerine erişim sağlayabiliyor. Söz konusu hizmetler, sisteme kayıtlı olan güzellik uzmanının profili ve referansları incelenerek alınabiliyor. Uygulama içerisinde henüz herhangi bir saç bakım işleminin yer almaması ise dikkat çekiyor.

Diğer yandan; Rapunzel uygulaması bünyesindeki tüm güzellik uzmanları profesyonel operasyon ekibi tarafından mülakatla onaylanmış, uzmanlık sertifikaları ve adli sicil kayıtları kontrol edilmiş ve gerekli eğitimleri almış profesyonel kişilerden oluşuyor. Bunun yanında; sadece kadın güzellik uzmanları sisteme dahil ediliyor ve sadece kadın kullanıcılar Rapunzel’den hizmet alabiliyor. Kullanıcılar, üye olup giriş yaparak ya da kullanıcı profili oluşturmadan ve giriş yapmadan hizmetlere erişim sağlayabiliyor. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

ESET Açıkladı: Pandemi Sürecinde En Çok Tercih Edilen Siber Güvenlik Önlemleri!

Pandemi Sürecinde Türkiye’de Kartlı Ödeme Rekoru Kırıldı

Estonya Türk Girişimcilerin Dünyaya Açılmasında Önemli Bir Fırsat

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz