Pazar, Eylül 20, 2020
Ana Sayfa Haber Whatsapp Son Görülme Kapatıldı Mı?

Whatsapp Son Görülme Kapatıldı Mı?

Whatsapp, Son görülme ve çevrimiçi olma, kişilerinizin WhatsApp’ı en son ne zaman kullandıklarını ve çevrimiçi olup olmadıklarını gösteren bir özellik. Ancak an itibari ile kullanıcılar karşıdaki kişinin son görülme tarihini, mesaj yazıp yazmadığını ve çevrimiçi olup olmadığını göremiyor. Mesaj iletme konusunda ise herhangi bir sorun bulunmuyor.

Bir kişinin çevrimiçi olması, cihazında WhatsApp’ın ön planda açık olduğunu ve İnternet’e bağlı olduğunu gösterir. Ancak bu, kişinin mesajınızı okuduğu anlamına gelmez. Son görülme ise, kişinin WhatsApp’ı en son ne zaman kullandığını gösterir. Son görülme durumunuzu kimlerin görebileceğini gizlilik ayarlarında düzenlemek mümkündü ancak an itibari ile bu sayfada sorun yaşanıyor.

Whatsapp Son Görülme Ayarları Nasıl Değiştirilir?

Önceden, Bu ayarları değiştirmek için, WhatsApp > Menü Tuşu > Ayarlar > HesapGizlilik‘e gitmeniz yeterli oluyordu. Ancak yaşanan sorundan dolayı bu sayfaya eriştiğinizde “gizlilik ayarları güncellenemedi, lütfen daha sonra tekrar deneyin.” yazısı karşımıza çıkıyor. Buna ek olarak daha önce çevrimiçi olduğumuzu gizleyemeceğimiz Güvenlik ve Gizlilik ekranında açıkça belirtiliyordu.

whatsapp-son-görülme-sorunu

Buna ek olarak Whatsapp’ın yapılması beklenen son güncellemesi ile birlikte büyük bir değişimin söz konusu olacağı söyleniyordu. Buna göre uygulamanın son güncellemesi ile “son görülme” özelliğine veda edebiliriz.

Whatsapp’ın yeni versiyonunda artık son görülme özelliği olmayabilir. Böylece kullanıcılar, diğer Whatsapp kullanıcılarının son görülme bilgisini ve çevrimiçi olup olmadıkları konusunda bir fikir sahibi olamayabilir.

Son Görülme Özelliğinin Kaldırılacağı Yeni Güncelleme  Yayınlandı Mı? 

Whatsapp’ta kullanıcılar “son görülme”, “yazıyor..” ve “çevrimiçi” gibi oldukça alışılan özelliklerin kaldırılması ile Twitter gündeminde de ilk sırada yer aldı. Uygulamanın son güncelleme konusu hem dünyada hem de ülkemizde en çok konuşulan konular arasında yer alıyor.

An itibari ile kullanıcıların yaşadığı problemlerin belirtildiği grafik ise şöyle;

whatsapp-son-görülme-sorunu-grafik

Whatsapp’ın ‘son görülme’ özelliğinin kaldırıldığı güncelleme sürümü henüz yayınlanmadı. Son güncellemenin kısa süre içinde yayınlanması bekleniyor. Kullanıcılar, yeni sürümü yüklemeleriyle birlikte Whatsapp’taki son görülme özelliğine artık ulaşamayabilir.

Bu özelliğin kaldırılması kullanıcıları ikiye böldü. Haber, bazı kullanıcıları mutlu ederken, bazıları yeni güncelleme olasılığına tepki gösterdi.

İlginizi Çekebilir:

WhatsApp Kullanıcılarının Numaraları Google Arama’da Görülüyor

Dünyada 10 Kişiden 8’i Temassız Ödemeyi Tercih Ediyor

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

blank

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Project Cars 3 Oyununun 1.4 Güncellemesi Yayınlandı

Slightly Mad Studios tarafından geliştirilen Project Cars 3 yakın bir zaman içerisinde çıkışını gerçekleştirmişti. Project Cars 3 oyununa 1.4 güncellemesi geldi ve yama notları...

İstanbul Valiliği Açıkladı: Kamu Kurumlarına HES Kodu ile Girilecek

İstanbul Valiliği ’nin bugün yapmış olduğu açıklamaya göre, kamu kurumlarına girişte 23 Eylül Çarşamba gününden itibaren HES kodunun zorunlu olacağı bilgisi paylaşıldı. İstanbul Valiliği...

Crysis Remastered, Denuvo Koruma Teknolojisini Kullanıyor

Crytek tarafından geliştirilen Crysis Remastered yayınlandı. Crysis Remastered ‘in Denuvo koruma teknolojisini kullandığı belirtildi. Crysis Remastered, PC platformu için Epic Games Store üzerinden oyun-severlerin beğenisine...

Spor Teknolojileri Alanında Çalışan Rapsodo, Türkiye’deki Ar-Ge Departmanını Büyütüyor

Spor teknolojileri alanında çalışmalarını sürdüren Singapur merkezli Rapsodo, Türkiye ’deki Ar-Ge ofisini büyütüyor. Firma, 2021 yılında İzmir Urla’daki Teknopark içerisinde bulunan Ar-Ge ofisinde yüzde...

Raji: An Ancient Epic, 15 Ekim Tarihinde PC Platformuna Geliyor

Nodding Heads Games bir süre önce aksiyon-macera oyunları olan Raji, An Ancient Epic oyunlarını duyurmuştu. Oyun stüdyosu oyunun çıkış tarihini belirledi. Raji: An Ancient...