Pazartesi, Ekim 25, 2021
Ana SayfaHaberLogitech Ürünlerinin Çevresel Etkilerini Açıklayan İlk Teknoloji Şirketi Oldu

Logitech Ürünlerinin Çevresel Etkilerini Açıklayan İlk Teknoloji Şirketi Oldu

Logitech, ürünlerinin çevresel etkileri hakkında kullanıcılarına detaylı bilgi veren ilk teknoloji şirketi oldu. Logitech sürdürülebilirlik için ürünlerinin karbon ayak izi etkisini azaltmak için çalışmalarına başladı.

Geliştirdiği yenilikçi teknolojilerle kullanıcılarına hız ve profesyonellik sunan Logitech, sürdürülebilirlik yolunda önemli bir adım daha attı. Logitech, hem ürün ambalajlarında hem de web sitesinde tüm ürünlerin karbon etkisine yer vereceğini açıkladı. Karbon etkisi etiketi, ilk başta oyun ekipmanlarında yer aldıktan sonra diğer kategorilerdeki ürünlerin de tamamına eklenecek. Karbon etkisine dair ürün etiketlemesi yapan ilk teknoloji firması olan Logitech, satın aldıkları ürünler hakkında kullanıcılarını bilgilendirmeyi amaçlamanın yanı sıra karbonun çevre üzerindeki etkilerini azaltmak için de kendi sektörüne öncülük ediyor.

Logitech: Sürdürülebilirlik için şeffaf ve duyarlı markalara ihtiyaç var

Günümüzde dünyanın çok büyük çevre problemleriyle karşı karşıya olduğunun altını çizen Logitech Türkiye ve Orta Asya Ülkeleri Müdürü Mustafa Uyar, “Dünyanın karşılaştığı çevre sorunları her canlının hayatını tehlikeye atıyor. Bu nedenle şeffaf, çevreye duyarlı ve toplumsal faydaya önem veren kurumlara geçmişe oranla çok daha fazla ihtiyaç duyuyoruz. Bu anlayıştan hareketle, Logitech olarak ürünlerimizin karbon etkilerini kullanıcılarımızla paylaşarak örnek bir adım attığımız inancındayız. Günümüzde tüketiciler artık kullandığı ürünlerin yol açtığı her türlü sorun hakkında da bilgi sahibi olup tercihlerini buna göre yapıyor. Bu nedenle çevreyi koruyan, etik değerlere sadık, satıştan daha büyük amaçları olan markaların itibarlarını uzun vadede koruyarak güçleneceğine inanıyoruz. Ancak çevre sorunları bir ya da birkaç kurumun desteğinden daha fazlasını ortaya koymayı gerektiriyor. Markalar veya bireyler olarak herkesi bu mücadelenin bir parçası olmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

Sürdürülebilirliğe olan bağlılığını gerçekleştirdiği çalışmalarla kanıtlayan Logitech, karbon ayak izini azaltma sözü vererek Paris Anlaşması’nı desteklediğini açıkladı. Şirket ayrıca 2030 yılına kadar sadece yenilenebilir elektrik enerjisi kullanacak altyapıyı sağlayacağını da taahhüt etti.

Logitech “Yaşam Döngüsü Analizi” geliştirdi

Logitech, bir ürünün hammadde, üretim, dağıtım, kullanım ve en nihayetinde ömrünü tamamlama süreçlerinin karbon etkisini yansıtan bir “Yaşam Döngüsü Analizi” geliştirdi. Yaşam Döngüsü Analizi, şirketin çeşitli ürünleri ve ambalaj malzemelerinin analiz edilmesini sağlıyor. Logitech, karbon etkilerini şeffaf şekilde doğrulamak amacıyla bağımsız üçüncü partilerle de çalışmalarını sürdürüyor. Marka, ürünlerin karbon ayak izi bilgilerine, uygulanan yöntem ve protokole çevrimiçi erişim de sağlayacak.

İlginizi Çekebilir:

Buğday ve pirinç kabuğundan çevre dostu güneş kremi yapıldı

Toyota 2050 Çevre Hedefine Şimdiden Hazırlanıyor

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR