Güney Koreli teknoloji devi Samsung, “Gear 2” isimli akıllı saat modeline yeni bir yazılım güncellemesi gönderdi. 5 yıl önce piyasaya sürülen akıllı saate gönderilen güncellemenin, pil ömrünü uzatmak için yapıldığı bildirildi. 

Samsung, “Gear 2” isimli akıllı saat modeline yeni bir yazılım güncellemesi gönderdi. Güney Koreli teknoloji devi, yaklaşık 5 yıl önce kullanıcı beğenisine sunduğu giyilebilir teknoloji ürününde 2 senedir herhangi bir yazılım geliştirmesi yapmamıştı. Apple dışındaki markaların, genellikle akıllı saatlerine sık sık güncelleme göndermedikleri de teknoloji-severler tarafından biliniyordu. Bu yüzden marka tarafından yapılan güncelleme, geniş çapta merak uyandırdı.  

samsung gear 2 ile ilgili görsel sonucu"

“Gear 2” için yapılan güncellemenin pil ömrünü iyileştirmek ve ürünü kullanıcı gizliliği açısından daha güvenli hale getirmek amacıyla gönderildiği bildirildi. Bununla birlikte geliştirilen yazılımın ürüne, markanın aktif yaşam kullanımı için üretmiş olduğu başka bir akıllı saat modeli olan Galaxy Watch Active 2” isimli ürünün kullanıcı arayüzü tasarımını getirmiş olabileceği de iddia edildi. Hizmeti sunan sistem ile kullanıcı sistemi arasında iletişim ve etkileşim köprüsü görevi gören bir tasarım olan kullanıcı arayüzüyle ilgili iddialar, “Gear 2” kullanıcıları tarafından henüz doğrulanmadı.  

Marka son olarak Mayıs ayında yaptığı yazılım güncellemesiyle birlikte; “Galaxy Watch”, “Gear 3” ve “Gear Sport” isimli akıllı saat modellerine bir dizi “Galaxy Watch Active” özelliği getirmişti. 

Samsung’un, ‘Galaxy S20’deki yeni kamera teknolojisi şaşırtabilir

Corona virüsü Samsung’un telefon aksesuarlarının çıkışını etkiledi

Samsung dünyanın ilk 5G uyumlu tabletini tanıttı: “Galaxy Tab S6 5G”