Pazartesi, Ekim 25, 2021
Ana SayfaDijitalYouTube Studio, Android'de Karanlık Mod Desteği Aldı

YouTube Studio, Android’de Karanlık Mod Desteği Aldı

YouTube Studio uygulaması, Android platformunda karanlık mod desteği getirdiğini açıkladı. Söz konusu mod seçeneği, normal YouTube uygulaması bünyesinde ise halihazırda yer alıyordu. 

YouTube Studio, Android işletim sistemindeki uygulamasına karanlık mod desteği eklediğini açıkladı. Güncellemenin, şu anda Google Play Store üzerinden indirilebilen “20.26.101” kodlu YouTube Studio sürümü aracılığıyla edinilebileceği aktarıldı. Diğer yandan, sosyal medya devi Google’ın dahili olarak geliştirilmiş uygulamalarının neredeyse tümünde karanlık mod seçeneği halihazırda bulunuyordu. YouTube bünyesinde de koyu tema seçeneği, zaten var olan bir özellikti. Popüler video platformunun kullanımı oldukça yaygın olduğu için pek çok kişi tarafından sevilen özelliğin, YouTube Studio bünyesine eklenmesi bir süredir bekleniyordu.

Şirket, YouTube Studio’nun kullanıcıların sistem temasını takip etmeyeceğine de işaret etti.  Bu durum; halihazırda karanlık modu sistem teması olarak kullanan kullanıcıların, YouTube Studio’yu koyu temada kullanmak istiyorlarsa platform ayarlarından modu tekrar değiştirmek zorunda kalacakları anlamına geliyor. Diğer yandan bu özelliğin, sistem teması ve platform temasını ayrı biçimlerde kullanmak isteyen kullanıcıları da memnun edebileceği tahmin ediliyor.

YouTube Studio bünyesine sistem teması desteği de eklenebilir

YouTube Studio Sistem Teması Desteği

Bununla birlikte; ileride gelecek bir sürümle, Google’ın YouTube Studio bünyesine sistem teması desteği de ekleyebileceği düşünülüyor. Android platformundaki YouTube Studio’yu kullanan kullanıcılar ise karanlık modun biraz sorunlu bir özellik olduğuna işaret ediyor. Bu yüzden, koyu temanın da detaylı bir arayüz revizyonu alması bekleniyor.

YouTube Studio için getirilen karanlık mod desteğinin, birçok teknoloji-severin beğenisini topladığı ifade ediliyor.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

YouTube ‘Life in A Day’ Etkinliği, 10 Yıl Sonra Yeniden Başladı 

YouTube Müzik, Spotify’ın Hızlı Kaydırma Özelliğini Bünyesine Ekleyebilir 

YouTube, Çocuk İstismarı ile İlgili İddialara Yönelik Açıklama Yaptı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR