Geçtiğimiz hafta iOS kullanıcılarına sunulan ‘’arama bekletme’’ özelliği yeni güncellemeyle Android ekosistemine de geldi.

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, platformda başka bir aramadayken gelen bir diğer arama isteğini kullanıcılara iletebilme özelliğini iOS’tan sonra Android ekosistemine de getirdi.

WhatsApp kullanıcıları daha önce bir aramadayken gelen yeni çağrı isteğini göremiyorlardı, sadece arayan kişi kullanıcının başka bir aramada olduğunu biliyordu. WhatsApp ‘’arama bekletme’’ özelliğini geçtiğimiz hafta iOS platformuna getirmişti bu özellik artık Android ekosisteminde de kullanılabilir durumda.

2.19.357 koduyla gelen yeni güncelleme sayesinde artık hem iOS hem Android platformları beklenen özelliğe kavuşmuş oldu.

Yeni güncelleme kullanıcılara sadece ‘’arama bekletme’’ özelliği sunmuyor, ayrıca uygulama içi düzeltmeler ve yeni özellikler de platforma eklenmiş durumda.

WhatsApp’ın daha önce beta sürümünde denenen ‘Grup Gizlilik Ayarları’ da yeni güncellemeyle birlikte geldi. Grup gizlilik ayarlarında, sizi kimin, hangi gruplara alabileceğini düzenleyebiliyorsunuz. Ayrıca, artık uygulamaya girerken isterseniz parmak izi kullanım zorunluluğunu da etkinleştirebilirsiniz.

Bunlara ek olarak, 2.19.357 güncelleme değişikliği, bazı düzeltmeleri de içeriyor. OnePlus ve Xiaomi kullanıcılarının yaşadığı hızlı pil tüketim sıkıntısının da platforma yeni gelen sürümle düzeltildiği belirtildi.

Ayrıca WhatsApp’ın uzun zamandır beklenen karanlık modu, kullanıcılara kısa süre içinde sunabileceği edinilen bilgiler arasında.